Zraněný Gulaš má smůlu, přijde o olympiádu. Plzeňského útočníka nahradí Martin Růžička | info.cz

Články odjinud

Zraněný Gulaš má smůlu, přijde o olympiádu. Plzeňského útočníka nahradí Martin Růžička

Kvůli zranění vypadl z českého týmu hokejistů na olympijských hrách v Pchjongčchangu plzeňský útočník Milan Gulaš. V nominaci ho nahradí Martin Růžička z Třince.

Nejproduktivnější hráč extraligy Gulaš si v nedělní generálce proti Finsku v Soulu poranil koleno. "Lékařské vyšetření prokázalo, že na olympijském turnaji nemůže startovat," řekl dnes mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Růžička, jehož absence v nominaci olympijského týmu patřila k největším překvapením, se k mužstvu připojí v úterý. Hokejisté dorazili do dějiště her dnes a absolvovali první trénink v hale v Kangnungu. Na ledě už se objevil i chomutovský útočník Michal Vondrka, jenž byl v minulých dnech nemocný a nenastoupil proti Finsku, kterému národní tým podlehl 0:2.

Gulaš dál zůstává smolařem velkých akcí. Dvaatřicetiletý útočník přišel z různých důvodů už pětkrát o možnost zahrát si na mistrovství světa. O to větší měl radost, když se před měsícem objevil v nominaci na olympijské hry. Kvůli zranění si však nezahraje ani na olympiádě.

Trenér Josef Jandač přišel o možnost využít spolupráci úderného plzeňského dua Gulaš, Tomáš Mertl, které vládne produktivitě extraligy. Proti Finsku vytvořili útočnou formaci s nedávným plzeňským kanonýrem Dominikem Kubalíkem.

Gulašův náhradník Růžička je v kanadském bodování extraligy třetí. Za reprezentaci si zahrál naposledy v prosinci na Channel One Cupu, kde se blýskl hattrickem proti Finsku (3:2 v prodloužení).

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje čtvrtečním zápasem s Koreou. Ve skupině se utkají ještě s Kanadou a Švýcarskem.


Pořadí zemí podle získaných medailí >>>

Kdo z Čechů hraje o další medaile? >>>

Tabulka s kompletním programem ZOH 2018 >>>

Hokejový program na ZOH 2018 >>>

Online hokejové přenosy >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie