Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zraněný Jágr začne baráž na střídačce: „Radši bych byl na ledě, ale nezvládl bych tempo“

Zraněný Jágr začne baráž na střídačce: „Radši bych byl na ledě, ale nezvládl bych tempo“

Hokejisté Kladna vstoupí v úterý do baráže o extraligu podle očekávání bez hvězdného útočníka a majitele klubu Jaromíra Jágra. Šestačtyřicetiletý hráč, který je stále zraněný, však nebude chybět na střídačce. Šance, že by se v průběhu baráže objevil na ledě, je podle jeho slov minimální. Za určitých okolností zapojení do hry ale Jágr nevyloučil.

"Důležité je, jak to prožívají hráči. Já vím, že nebudu moct nastoupit, ale mám pocit, že hráči se těší. Že šance zahrát si extraligu pro všechny je obrovská, a když se podíváš po naší kabině, tak si ji zahráli dva tři hráči. Měla by to pro ně být velká touha a motivace pokusit se o návrat do extraligy," řekl Jágr novinářům po dnešním tréninku.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL byl na ledě bez výstroje, jen v teplákách. Sice na něm vydržel nejdéle ze všech, ale pouze lehce bruslil a trénoval střelbu.

Jágr je mimo hru od poloviny února s poraněnými vazy v pravém koleni a poškozeným meniskem. V play off první ligy sice naskakoval na pár vteřin, aby nasbíral minimální počet 15 startů pro případné zapojení v baráži, teď si ale výstroj oblékat nebude.

"Asi začnu na střídačce. Radši bych byl na ledě, ale začnu na střídačce s trenérama," řekl Jágr s tím, že momentálně by bylo velkým riskem, kdyby začal hrát. "Nějakým tempem bych to asi zvládl, ale tempem baráže asi těžko. Hlavně nevím, jak bych ustál osobní souboje. Měsíc jsem víceméně nebyl na ledě. Nic jsme nedělal, neposiloval jsem. Šance, že bych se zranil, by byla hodně vysoká," podotkl.

Své případné zapojení do baráže dal do souvislosti i s výsledky Kladna. Kdyby se Rytířům dařilo, nezačal by hrát ani v momentu, pokud by se zdravotně cítil dobře. Stejně tak hrát nebude, když nebude fit. "Třetí varianta je, že by se nám nedařilo a já se cítil dobře, tak bych řekl, že nemáme co ztratit a zasáhl bych. To je ale až třetí varianta," vysvětlil Jágr.

Olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru ví, že bez tréninku není schopný týmu ani vypomáhat například v přesilových hrách. "Abych byl přínosem, musím být stoprocentně zdravý a ve formě. Pokud nebudu, je zbytečné se někam cpát," zdůraznil Jágr. Před případným startem by musel s týmem alespoň deset dní naplno trénovat. "A já ještě ve výstroji nezačal, nemám žádný kontakt. Skoro vůbec nebruslím. Je předčasné o tom mluvit," řekl Jágr.

Během rozhovoru několikrát zdůraznil, že plně důvěřuje hráčům, kteří si baráž vybojovali. "Takže není důležité, jestli hraju nebo ne. Jsem nadšený, jak jsme odehráli play off. Kluci odevzdali maximum, hráli výborně a nemyslím si, že kdybych hrál, výkon bych nějakým způsobem zlepšil. Jen doufám, že budou pokračovat ve výkonech," přál si Jágr, který se do Kladna vrátil v lednu z NHL.

Dopředu zároveň potvrdil, že pokud by se Rytíři do extraligy, z níž sestoupili v roce 2014, vrátili, chce ji hrát se současným kádrem. "Spousta hráčů má obavy, že když mužstvo postoupí do extraligy, bude se mančaft měnit a přijdou jiní. Já mohu slíbit, že 99 procent hráčů tady zůstane. Myslím si, že ti, co si to vybojují, by měli dostat šanci si to zahrát," uvedl Jágr. Tento model je podle něj nejlepší. "Můžu mít spoustu kritiků, ale je mi to jedno. Věřím, že je to nejlepší cesta, jak se tam dostat," uvedl.

Nejslavnější odchovanec kladenského klubu je sám zvědavý, jaký bude rozdíl mezi prvoligovými a extraligovými kluby. "Vidím, že určitý je. V druhé nejvyšší soutěži se hraje více agresivně. Hráči hrají o všechno, nemají co ztratit. Připadá mi, že u některých týmů v extralize není taková rychlost, ale možná jsou šikovnější. Hrají s rozvahou, se systémem. Teď narazí dva systémy na sebe a uvidíme, co to přinese," uvažoval Jágr.

 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1