Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zraněný Jágr začne baráž na střídačce: „Radši bych byl na ledě, ale nezvládl bych tempo“

Zraněný Jágr začne baráž na střídačce: „Radši bych byl na ledě, ale nezvládl bych tempo“

Hokejisté Kladna vstoupí v úterý do baráže o extraligu podle očekávání bez hvězdného útočníka a majitele klubu Jaromíra Jágra. Šestačtyřicetiletý hráč, který je stále zraněný, však nebude chybět na střídačce. Šance, že by se v průběhu baráže objevil na ledě, je podle jeho slov minimální. Za určitých okolností zapojení do hry ale Jágr nevyloučil.

"Důležité je, jak to prožívají hráči. Já vím, že nebudu moct nastoupit, ale mám pocit, že hráči se těší. Že šance zahrát si extraligu pro všechny je obrovská, a když se podíváš po naší kabině, tak si ji zahráli dva tři hráči. Měla by to pro ně být velká touha a motivace pokusit se o návrat do extraligy," řekl Jágr novinářům po dnešním tréninku.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL byl na ledě bez výstroje, jen v teplákách. Sice na něm vydržel nejdéle ze všech, ale pouze lehce bruslil a trénoval střelbu.

Jágr je mimo hru od poloviny února s poraněnými vazy v pravém koleni a poškozeným meniskem. V play off první ligy sice naskakoval na pár vteřin, aby nasbíral minimální počet 15 startů pro případné zapojení v baráži, teď si ale výstroj oblékat nebude.

"Asi začnu na střídačce. Radši bych byl na ledě, ale začnu na střídačce s trenérama," řekl Jágr s tím, že momentálně by bylo velkým riskem, kdyby začal hrát. "Nějakým tempem bych to asi zvládl, ale tempem baráže asi těžko. Hlavně nevím, jak bych ustál osobní souboje. Měsíc jsem víceméně nebyl na ledě. Nic jsme nedělal, neposiloval jsem. Šance, že bych se zranil, by byla hodně vysoká," podotkl.

Své případné zapojení do baráže dal do souvislosti i s výsledky Kladna. Kdyby se Rytířům dařilo, nezačal by hrát ani v momentu, pokud by se zdravotně cítil dobře. Stejně tak hrát nebude, když nebude fit. "Třetí varianta je, že by se nám nedařilo a já se cítil dobře, tak bych řekl, že nemáme co ztratit a zasáhl bych. To je ale až třetí varianta," vysvětlil Jágr.

Olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru ví, že bez tréninku není schopný týmu ani vypomáhat například v přesilových hrách. "Abych byl přínosem, musím být stoprocentně zdravý a ve formě. Pokud nebudu, je zbytečné se někam cpát," zdůraznil Jágr. Před případným startem by musel s týmem alespoň deset dní naplno trénovat. "A já ještě ve výstroji nezačal, nemám žádný kontakt. Skoro vůbec nebruslím. Je předčasné o tom mluvit," řekl Jágr.

Během rozhovoru několikrát zdůraznil, že plně důvěřuje hráčům, kteří si baráž vybojovali. "Takže není důležité, jestli hraju nebo ne. Jsem nadšený, jak jsme odehráli play off. Kluci odevzdali maximum, hráli výborně a nemyslím si, že kdybych hrál, výkon bych nějakým způsobem zlepšil. Jen doufám, že budou pokračovat ve výkonech," přál si Jágr, který se do Kladna vrátil v lednu z NHL.

Dopředu zároveň potvrdil, že pokud by se Rytíři do extraligy, z níž sestoupili v roce 2014, vrátili, chce ji hrát se současným kádrem. "Spousta hráčů má obavy, že když mužstvo postoupí do extraligy, bude se mančaft měnit a přijdou jiní. Já mohu slíbit, že 99 procent hráčů tady zůstane. Myslím si, že ti, co si to vybojují, by měli dostat šanci si to zahrát," uvedl Jágr. Tento model je podle něj nejlepší. "Můžu mít spoustu kritiků, ale je mi to jedno. Věřím, že je to nejlepší cesta, jak se tam dostat," uvedl.

Nejslavnější odchovanec kladenského klubu je sám zvědavý, jaký bude rozdíl mezi prvoligovými a extraligovými kluby. "Vidím, že určitý je. V druhé nejvyšší soutěži se hraje více agresivně. Hráči hrají o všechno, nemají co ztratit. Připadá mi, že u některých týmů v extralize není taková rychlost, ale možná jsou šikovnější. Hrají s rozvahou, se systémem. Teď narazí dva systémy na sebe a uvidíme, co to přinese," uvažoval Jágr.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1