Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Časopisy People, Sports Illustrated a Fortune mění majitele. Vydavatele Time kupuje Meredith za skoro 40 miliard

Časopisy People, Sports Illustrated a Fortune mění majitele. Vydavatele Time kupuje Meredith za skoro 40 miliard

Americká mediální společnost Meredith koupí firmu Time Inc., vydavatele časopisů People, Sports Illustrated či Fortune, za 1,84 miliardy USD (39,2 miliardy Kč). Dohoda spojí dva přední vydavatele časopisů v USA a vznikne firma s ročními tržbami 4,8 miliardy USD. Oznámila to společnost Meredith v noci na dnešek.

Včetně dluhu hodnota dohody činí 2,8 miliardy USD. Dohodu jednomyslně schválily správní rady obou firem. Dokončena má být na počátku příštího roku. Kontrakt se uskuteční v hotovosti a firmu Meredith finančně podpoří miliardáři Charles a David Kochovi, kteří patří mezi nejbohatší lidi na světě. Ti budou vlastnit zhruba deset procent akcií nové firmy, nebudou však mít křeslo ve správní radě ani vliv na mediální obsah a vedení firmy.

Meredith se již pokoušela převzít Time v roce 2013 a na počátku tohoto roku. Tato jednání však skončila neúspěšně, napsala agentura Reuters.

Časopis Time poprvé vyšel v březnu 1923 a postupně se stal jedním z nejlepších žurnalistických počinů a změnil jak politické, tak kulturní prostředí. V posledních letech se však stejně jako další tištěné časopisy potýká s poklesem zájmu o papírová média a s odlivem čtenářů i inzerentů k digitálním médiím. V červnu 2014 se firma Time oddělila od mediální Time Warner do samostatné společnosti.

Generální ředitel Meredith Stephen Lacy uvedl, že sloučená skupina bude mít na všech platformách, tedy tištěných i digitálních, téměř 200 milionů klientů. Meredith vydává hlavně časopisy zaměřené na domácnost, rodinu, potraviny a životní styl. Mezi její tituly patří Better Homes & Gardens, Family Circle, Allrecipes či Shape.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek