Články odjinud

Češi si kvůli Ledecké přivstali. Její zlatou jízdu sledovalo 740 tisíc diváků

Češi si kvůli Ledecké přivstali. Její zlatou jízdu sledovalo 740 tisíc diváků

Na zlatou finálovou jízdu Ester Ledecké v paralelním obřím slalomu na snowboardu na olympijských hrách se dnes dívalo na ČT Sport 740.000 diváků. Závod, který vrcholil před sedmou hodinou ranní SEČ, sledovalo 78 procent diváků u televizních obrazovek. ČTK to sdělila mluvčí České televize Karolína Blinková. Závod vysílal v přímém přenosu také Eurosport, který má hlavní vysílací práva z her, údaje o sledovanosti ale nezveřejnil.

Ledecká získala na hrách v Pchjongčchangu druhé zlato. Před týdnem senzačně triumfovala na lyžích v superobřím slalomu, kde na rozdíl od snowboardingu nepatřila mezi favoritky. Česká televize odvysílala její jízdu ze záznamu mezi druhou a třetí třetinou hokejového utkání Česka s Kanadou, kdy ji vidělo 346.000 diváků, zhruba 67 procent všech lidí, kteří měli v danou chvíli puštěnou televizi.

Páteční semifinálový zápas českých hokejistů s Ruskem (0:3) vidělo na ČT Sport v průměru 1,14 milionu diváků starších 15 let a 62.000 dětí. Utkání o bronzové medaile s Kanadou (4:6) dnes přilákalo k obrazovkám 1,75 milionu diváků, což byl podle mluvčí ČT jednoznačně nejsledovanější přenos z letošních olympijských her.

 

Články odjinud