„Český Denník N“ začne pravděpodobně vycházet v říjnu, bude se jmenovat Nový deník | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Český Denník N“ začne pravděpodobně vycházet v říjnu, bude se jmenovat Nový deník

„Český Denník N“ začne pravděpodobně vycházet v říjnu, bude se jmenovat Nový deník

Nový placený internetový deník s názvem Nový deník začne pravděpodobně vycházet na konci října, jeho tištěná verze nejspíše v lednu příštího roku. Uvedl to dnes ředitel Nového deníku Ján Simkanič. Nový deník vznikne na systému slovenského Denníku N, který založila část bývalé redakce deníku SME poté, co do něj vstoupila finanční skupina Penta.

„Už v průběhu září spustíme crowdfunding, v němž bude možné si náš Nový deník předplatit. Tištěná verze bude z pochopitelných důvodů o něco dražší než digitální,“ dodal Simkanič.

Deník bude na webu přinášet nejrychlejší zprávy v rozsahu několika vět v části Minuta po minutě. Zprávy a informace, které vyžadují větší pozornost, vysvětlení a doplnění souvislostí, bude přinášet v dlouhých textech. Ty budou z velké části pro předplatitele.

„My chceme dokázat, že čtenáři si kvalitní denní obsah dokážou zaplatit sami. Že vám záleží na tom, aby existoval deník, kterému můžete důvěřovat, který nebude ovlivňován velkými penězi a zájmy majitelů nebo inzerentů,“ uvedl Simkanič. „Naším jediným cílem bude tak kvalitní žurnalistika, abyste za ni byli ochotni zaplatit,“ dodal.

Nový deník podle Simkaniče nabral zhruba polovinu ze čtyřiceti lidí, kteří mají tvořit redakci. Mezi nimi jsou šéfredaktor Pavel Tomášek, který dříve vedl Aktuálně.cz, investigativní reportér ČT a TV Nova Jan Moláček, bývalý redaktor Aktuálně a Lidovek Jakub Zelenka, Lukáš Prchal rovněž z Aktuálně, Jan Tvrdoň, který dosud působil jako vedoucí projektu Demagog.cz, bývalý vedoucí oddělení kultury v HN a Pražském deníku Ivan Adamovič, bývalý šéfredaktor Student Times Kirill Ščeblykin nebo bývalí editoři Aktuálně Lukáš Werner a Michael Švec.

Dalšími placenými zpravodajskými weby jsou například IHNED, E15 Premium, Echo Prime nebo Borovan.cz. Před několika lety ukončila Economia vydávání placeného deníku Insider.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.