„Český Denník N“ začne pravděpodobně vycházet v říjnu, bude se jmenovat Nový deník | info.cz

Články odjinud

„Český Denník N“ začne pravděpodobně vycházet v říjnu, bude se jmenovat Nový deník

Nový placený internetový deník s názvem Nový deník začne pravděpodobně vycházet na konci října, jeho tištěná verze nejspíše v lednu příštího roku. Uvedl to dnes ředitel Nového deníku Ján Simkanič. Nový deník vznikne na systému slovenského Denníku N, který založila část bývalé redakce deníku SME poté, co do něj vstoupila finanční skupina Penta.

„Už v průběhu září spustíme crowdfunding, v němž bude možné si náš Nový deník předplatit. Tištěná verze bude z pochopitelných důvodů o něco dražší než digitální,“ dodal Simkanič.

Deník bude na webu přinášet nejrychlejší zprávy v rozsahu několika vět v části Minuta po minutě. Zprávy a informace, které vyžadují větší pozornost, vysvětlení a doplnění souvislostí, bude přinášet v dlouhých textech. Ty budou z velké části pro předplatitele.

„My chceme dokázat, že čtenáři si kvalitní denní obsah dokážou zaplatit sami. Že vám záleží na tom, aby existoval deník, kterému můžete důvěřovat, který nebude ovlivňován velkými penězi a zájmy majitelů nebo inzerentů,“ uvedl Simkanič. „Naším jediným cílem bude tak kvalitní žurnalistika, abyste za ni byli ochotni zaplatit,“ dodal.

Nový deník podle Simkaniče nabral zhruba polovinu ze čtyřiceti lidí, kteří mají tvořit redakci. Mezi nimi jsou šéfredaktor Pavel Tomášek, který dříve vedl Aktuálně.cz, investigativní reportér ČT a TV Nova Jan Moláček, bývalý redaktor Aktuálně a Lidovek Jakub Zelenka, Lukáš Prchal rovněž z Aktuálně, Jan Tvrdoň, který dosud působil jako vedoucí projektu Demagog.cz, bývalý vedoucí oddělení kultury v HN a Pražském deníku Ivan Adamovič, bývalý šéfredaktor Student Times Kirill Ščeblykin nebo bývalí editoři Aktuálně Lukáš Werner a Michael Švec.

Dalšími placenými zpravodajskými weby jsou například IHNED, E15 Premium, Echo Prime nebo Borovan.cz. Před několika lety ukončila Economia vydávání placeného deníku Insider.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud