Články odjinud

Chystá Soukup zpravodajský kanál? Rada schválila přejmenování jeho televize na Barrandov News

Chystá Soukup zpravodajský kanál? Rada schválila přejmenování jeho televize na Barrandov News

TV Barrandov by mohla zřídit vlastní zpravodajský kanál. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání posvětila její žádost o změnu názvu stanice Barrandov Family na Barrandov News. Podle vyjádření televize však ještě není jisté, jakým směrem se koncepce stanice bude ubírat. Na přejmenování upozornil server MediaGuru.cz

„Konceptů, co se týká budoucí podoby jednotlivých stanic, máme připravených více a tady tento je jeden z možných. Blíže to nechceme komentovat,“ sdělila mluvčí stanice Marie Opálková s tím, že Barrandov hledá mezery na trhu.

Rada nejednala o změně licenčních podmínek stanice. Případný zpravodajský či zpravodajsko-publicistický kanál, čemuž nasvědčuje název Barrandov News, by však zřejmě byl pod jejím výrazným drobnohledem. V současnosti totiž vede několik správních řízení kvůli publicistickým formátům moderovaných majitelem a generálním ředitelem Barrandova Jaromírem Soukupem.

Diskusní pořady lidé kritizují pro jejich nevyváženost, upřednostňování SPD Tomia Okamury, jejíž předseda v nich dostává výrazně větší prostor než jiní hosté, i kvůli zaujatosti samotného moderátora. To v minulosti uznala sama RRTV, která konstatovala, že Soukup nebyl v diskusi s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem kvalifikovaným oponentem a dramaturgií zvýhodnil současnou hlavu státu.

720p 360p
Na TV Barrandov je uvaleno 6 správních řízení, Okamura letos přišel už 13krát

„Pořad měl naopak potenciál ovlivnit rozhodování diváků/voličů ve prospěch Miloše Zemana, a to zejména z důvodu zjednodušené, zavádějící a emocionálně zabarvené prezentace otázky migrace a národních zájmů ve vztahu k prezidentským volbám, respektive k osobám jmenovaných kandidátů. Provozovatel se tak mohl dopustit porušení povinnosti, dle které má být v pořadu dbáno zásad objektivity a vyváženosti,“ konstatovala tehdy Rada.

Pokud zpravodajský kanál skutečně vznikne, měl by se podle informací MediaGuru podobat někdejší stanici Z1. Barrandov Family by tak prošla další změnou. Stanice se nejprve jmenovala Barrandov Muzika, poté se přejmenovala na Barrandov Family. Její obsah tvoří většinově původní tvorba televize Barrandov.

Vše o podzimních senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud