Chystá Soukup zpravodajský kanál? Rada schválila přejmenování jeho televize na Barrandov News | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chystá Soukup zpravodajský kanál? Rada schválila přejmenování jeho televize na Barrandov News

Chystá Soukup zpravodajský kanál? Rada schválila přejmenování jeho televize na Barrandov News

TV Barrandov by mohla zřídit vlastní zpravodajský kanál. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání posvětila její žádost o změnu názvu stanice Barrandov Family na Barrandov News. Podle vyjádření televize však ještě není jisté, jakým směrem se koncepce stanice bude ubírat. Na přejmenování upozornil server MediaGuru.cz

„Konceptů, co se týká budoucí podoby jednotlivých stanic, máme připravených více a tady tento je jeden z možných. Blíže to nechceme komentovat,“ sdělila mluvčí stanice Marie Opálková s tím, že Barrandov hledá mezery na trhu.

Rada nejednala o změně licenčních podmínek stanice. Případný zpravodajský či zpravodajsko-publicistický kanál, čemuž nasvědčuje název Barrandov News, by však zřejmě byl pod jejím výrazným drobnohledem. V současnosti totiž vede několik správních řízení kvůli publicistickým formátům moderovaných majitelem a generálním ředitelem Barrandova Jaromírem Soukupem.

Diskusní pořady lidé kritizují pro jejich nevyváženost, upřednostňování SPD Tomia Okamury, jejíž předseda v nich dostává výrazně větší prostor než jiní hosté, i kvůli zaujatosti samotného moderátora. To v minulosti uznala sama RRTV, která konstatovala, že Soukup nebyl v diskusi s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem kvalifikovaným oponentem a dramaturgií zvýhodnil současnou hlavu státu.

720p 360p
Na TV Barrandov je uvaleno 6 správních řízení, Okamura letos přišel už 13krát

„Pořad měl naopak potenciál ovlivnit rozhodování diváků/voličů ve prospěch Miloše Zemana, a to zejména z důvodu zjednodušené, zavádějící a emocionálně zabarvené prezentace otázky migrace a národních zájmů ve vztahu k prezidentským volbám, respektive k osobám jmenovaných kandidátů. Provozovatel se tak mohl dopustit porušení povinnosti, dle které má být v pořadu dbáno zásad objektivity a vyváženosti,“ konstatovala tehdy Rada.

Pokud zpravodajský kanál skutečně vznikne, měl by se podle informací MediaGuru podobat někdejší stanici Z1. Barrandov Family by tak prošla další změnou. Stanice se nejprve jmenovala Barrandov Muzika, poté se přejmenovala na Barrandov Family. Její obsah tvoří většinově původní tvorba televize Barrandov.

Vše o podzimních senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.