Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

CNN spouští vlastní internetovou televizi. Pokus za 40 milionů sází hlavně na mladé diváky

CNN spouští vlastní internetovou televizi. Pokus za 40 milionů sází hlavně na mladé diváky

Rychlá, krátká a zábavná – taková by údajně měla být videa, která dovedou zaujmout generaci Y. Jsou o tom přesvědčení i novináři z CNN, kteří spustili start-upový kanál s videi, která mají cílit hlavně na mladé na sociálních sítích. Společnost si stejně jako ostatní firmy v segmentu totiž uvědomuje, že čím dál více diváků sleduje videa na mobilních zařízeních. Nyní chtějí začít dokonce s celodenním vysíláním.

Mediální dům Time Warner spustil svůj projekt Great Big Story už v roce 2015. Tehdy kanál vysílal krátká videa většinou o zajímavých místech, nebo pozoruhodných jednotlivcích. Mezi těmi byl například postižený horolezec bez rukou a nohou nebo tvůrce umělého jazyka dothráčtiny, kterou mluví postavy v seriálu Hra o trůny. Nyní se mediální společnost, pod kterou spadá i televize CNN, rozhodla, že kanál bude vysílat 24 hodin denně a začne tak vážně konkurovat klasickým televizím.

Společnost chce změnu podle webu Bloomberg odstartovat příští léto. Už teď jsou ale plány velké – do celodenního online vysílání chce skupina v následujících dvou letech investovat 40 milionů dolarů. Cílem bude prý hlavně přilákat nové diváky z řad takzvaných mileniálů, kteří běžně už moc televizi nesledují.

Většina videí na platformě Great Big Story má méně než tři minuty. Podle generálního manažera digitálního obsahu CNN Andrewa Morse nová televize nabídne divákům nevšední a živé zážitky. Pokusit se o to chce prostřednictvím snímání okolí drony nebo použitím virtuální reality. V plánu je prý živý přenos z národního parku Serengeti, nebo pohled na dno uhelného dolu.

Podle současných dat se na videa na webu Great Big Story dívá až 60 milionů lidí týdně. Sledují je průměrně 38 minut a je jim kolem 27 let. To je mnohem méně než běžnému divákovi klasické CNN. Tomu je dle výzkumů zhruba 58 let.

A plány jsou prý ještě odvážnější. Časem by prý měla vzniknout série letních festivalů, jejichž obsahem bude poezie, dobrá hudba a video. V současnosti se vybírají vhodná místa.

Oznámení o významné investici skupiny Time Warner přišlo v době, kdy firma čeká na konečné schválení, aby ji mohla koupit společnost AT&T. I do filosofie této společnosti ale větší důraz na internetovou zábavu na sociální sítě zřejmě zapadá. „Budoucností mobilních zařízení je video a budoucností videa jsou mobilní zařízení,“ prohlásil loni Randall Stephenson z vedení společnosti AT&T.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744