Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další měsíčník hledá azyl v digitálu. Britský Glamour prodlužuje periodicitu a jde na síť

Další měsíčník hledá azyl v digitálu. Britský Glamour prodlužuje periodicitu a jde na síť

Britský lifestylový a beauty magazín Glamour dává vale své měsíční periodicitě a tvrdí, že od nynějška chce cílit zejména na své digitální čtenáře. Pro ty, kteří zůstanou věrni jeho papírové verzi pak bude k dispozici už jen dvakrát ročně, nicméně nyní v prestižním sběratelském vydání. „Chceme jít naproti našim čtenářům, kteří se pohybují zejména na síti,“ dodalo vydavatelství. 

„Naší hlavní čtenářskou skupinou jsou primárně ženy mezi 20 a 54 lety, které se stále více pohybují v digitálním prostoru. Nynější čtenáři mají zkrátka jiné návyky, než ti, kteří si časopis kupovali jako první číslo jeho britské mutace v roce 2001,“ tvrdí vydavatelství Conde Nast Britain, které britskou verzi časopisu vydává. 

Provozní ředitel vydavatelství Albert Read dodal, že zatímco kvalita článků, jejich vize a provedení zůstává v Glamouru ústředním tématem, způsob doručení ke čtenáři se mění. „Máme značku, kreativitu i přístup ke čtenářům – a to je enormní kompetitivní výhoda,“ dodává Read.

Změna v časopisu proběhne již během příštích týdnů, poslední tištěné měsíční číslo magazínu vyjde v listopadu. Spolu se změnami se hovoří o snižování stavů v redakci, nicméně vydavatelství zatím „přesné počty“ nepotvrdilo. 

„Naše hlavní strategie nyní bude především mobilní a sociální,“ uvádí vydavatelství. Časopis Glamour dnes vychází celkem na 17 trzích, změna se však zatím chystá jen na tom britském. Právě tam totiž klesnul náklad titulu ve druhé polovině loňského roku o plných 25 procent.

Ačkoliv vydavatelství balí nepříjemné změny do cukrových vět, rizika pro přesun časopisu na digitální platformu zůstávají značná. A to nejenom proto, že na internetu je výrazně vyšší konkurence, než na poli printu. „Riziko tohoto kroku vidím v tom, že tím, jak se bude časopis zaměřovat na svět internetu, bude chtít publikovat módní obsah, který jen bude zvyšovat čtenost, a to klidně i na úkor kvalitní žurnalistiky. Samozřejmě, že vydavatelství popře, že by to byl záměr, ale z mého pohledu se jedná o možný problém,“ komentoval změnu editor serveru BBC Amol Rajan.

Britský Glamour v době svých prvních vydání v roce 2001 přišel s novinkou ohledně velikosti – vycházel totiž ve formátu, který se pohodlně vešel ženám do kabelek. Od letošního ledna však byla kvůli změnám na trhu britská mutace vydávána ve standardním časopisovém formátu.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1