Další přešlap Soukupa? Dlouholetý šéf republikánů Sládek ho chce žalovat za "zvěrstva" v programu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další přešlap Soukupa? Dlouholetý šéf republikánů Sládek ho chce žalovat za "zvěrstva" v programu

Další přešlap Soukupa? Dlouholetý šéf republikánů Sládek ho chce žalovat za "zvěrstva" v programu

Dlouholetý šéf republikánů Miroslav Sládek se hrozí žalobou na mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. Vadí mu, že ve svém pořadu na TV Barrandov prohlásil, že strana měla v programu „různá zvěrstva". Sládek po generálním ředitele žádá veřejnou omluvu, a to hned třikrát, jinak je prý připravený podat žalobu. Informaci přinesl server Lidovky.cz. Soukup už vzkázal, že se omlouvat neplánuje.

Majitel a ředitel TV Barrandov se o Sládkově straně nelichotivě zmínil v pořadu Duel Jaromíra Soukupa ze 3. května. Toho se účastnili předsedové ČSSD a SPD Jan Hamáček a Tomio Okamura. Soukup v něm pronesl: „Srovnávat SPD – a teď já nejsem advokátem nikoho -, se Sládkem, který v programu měl přímo různá zvěrstva, to mi přijde, že to trochu pokulhává,“ reagoval Soukup na Hamáčka. Ten se předtím snažil vysvětlit, proč sociální demokraté nechtějí spolupracovat SPD a připodobnil Okamurovo hnutí právě k republikánům v 90. letech. 

Sládek po něm teď požaduje zveřejnění omluvy v následujícím znění: „Omlouvám se za svoje výroky o zvěrstvech v programu doktora Miroslava Sládka a jeho Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa. Tento můj výrok byl nešťastný a vycházel z neznalosti programu a činnosti jmenovaného. Dále se omlouvám za výrok, že politický program vytvořený doktorem Miroslavem Sládkem není možné srovnávat s programem SPD Tomia Okamury a to z toho důvodu, že tyto programy jsou totožné s nepatrnými textovými změnami a vzhledem k tomu, že program SPR-RSČ, respektive doktora Miroslava Sládka byl vytvořen především v letech 1990 až 1992 je jasné, kdo je originál a kdo jen opisoval způsobem nevhodným a tedy trestuhodným již na prvním stupni základní školy.“

Sládek chce. aby zazněla ve třech po sobě jdoucích pořadech a Soukup vedle ní také odpověděl na doplňující dotazy, mimo jiné to, jaká konkrétní zvěrstva měl na mysli. Pokud tak neučiní do sedmi dnů, podá na něj Sládek žalobu.

Soukup už se nechal slyšet, že nic takového veřejně neřekne. K případné žalobě se prý vyjádří, až ji bude mít na stole.

Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka (SPR – RSČ) je vnímána jako populistická, krajně pravicová strana. Miroslav Sládek se v minulosti několikrát ostře vyjadřoval na adresu menšin žijících v Česku, například Romů. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.