Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

E15 po úspěchu prvního čísla vydává další exkluzivní magazín. Tentokrát se zaměřil na Prahu

E15 po úspěchu prvního čísla vydává další exkluzivní magazín. Tentokrát se zaměřil na Prahu
 

Dnes vyšlo další číslo prestižního magazínu E15 Premium s názvem Jak se staví nová Praha. Hlavním tématem čísla je nová výstavba v metropoli a budoucnost Prahy. Čtenáři v něm najdou unikátní žebříčky největších pražských developerů v rezidenční, kancelářské či obchodní oblasti. Zájemci o investice do realit může pomoci i podrobná mapa cen bytů v jednotlivých čtvrtích. Magazín mimo jiné přináší přehled pražských rozvojových území včetně toho, kdo, kdy a zda vůbec na nich hodlá stavět. Vše brzdí nejen stavební uzávěry, ale i schvalovací procesy, které v Česku patří k nejdelším na světě. Odborníci diskutovali o tom, jaké projekty Praze chybí, aby byla skutečnou moderní metropolí, kterou může dál proměnit výstavba metra D.

„Redaktoři E15 rovněž zmapovali, kteří z miliardářů, jejichž byznys se opírá o naprosto odlišné obory, investují do realit a jaké nemovitosti jim patří. Včetně toho, kdo z nich nejvíce ovlivní, jak bude město vypadat,“ říká šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová.

Exkluzivní žebříčky a analytické materiály doprovází rozhovory se zajímavými lidmi, například se spolumajitelem developerské společnosti Finep Michalem Kociánem či dvojrozhovor s architekty Davidem Vávrou a Ladislavem Lábusem. Magazín přináší také inspiraci ze zahraniční a zaměřuje se na otázku, jak technologie proměňují urbanismus.

Deník E15 u příležitosti vydání magazínu zároveň pořádá 26. dubna diskusní snídani v hotelu Four Seasons, kde bude o problematice výstavby v metropoli diskutovat primátorka Adriana Krnáčová s předními pražskými developery a architekty.

Dvouměsíčník E15 Premium vydává redakce deníku E15. Filozofií konceptu E15 Premium je být platformou pro utváření odborné diskuse o tématech, která jsou aktuálně klíčová pro byznysová odvětví. Každé číslo se do hloubky zaměří na jeden byznysový segment. První číslo s podtitulem Fintech revoluce se věnovalo inovacím ve finanční sféře.

Časopis bude k dostání na stáncích distributorů Relay a Geco, dále přes SMS prodej na webových stránkách www.e15.cz

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744