Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Facebook se stal tržištěm s falešným zbožím. Inzeráty bude hlídat i umělá inteligence

Facebook se stal tržištěm s falešným zbožím. Inzeráty bude hlídat i umělá inteligence

Před dvěma lety přidala společnost Facebook na své stránky novou funkci Marketplace (tržiště), která měla uživatelům na nejrozšířenější sociální síti usnadnit nákup a prodej nejrůznějšího zboží. Jak ovšem zjistil zpravodajský web Business Insider, služba se potýká s nemalým problémem. Jejím prostřednictví totiž lidé prodávají ostatním uživatelům padělky. Jasným poznávacím znamením takových nabídek je hlavně podezřele nízká cena, to ale kupujícího mnohdy neodradí.

Redaktoři Business Insideru tak na Facebooku bez větších obtíží nakoupili kromě falešných hodinek Rolex také kabelku Gucci nebo šperky od firmy Tiffany – tedy, tak to alespoň prodávající prezentovali. Novináři současně poukázali na to, že ochrana zákazníků je na této sociální platformě minimální. Prodejci falešných výrobků díky tomu našli místo, kde své zboží mohou bez větších potíží pouštět do oběhu.

Facebook se totiž při transakci chová pouze jako prostředník, který obchod nedojednává, ani nepřijímá platby. Pouze propojí prodejce s kupujícím. Přesto však ve svých obchodních podmínkách prodej podobného zboží zakazuje. Vzhledem k vysokému množství obchodů je však logické, že sociální síť může jen obtížně kontrolovat všechny podezřelé nabídky.

S problémem se Facebook snaží bojovat také pomocí umělé inteligence. Podle svých slov totiž pracuje na nástroji, který by falešné produkty dokázal sám identifikovat. Vedle toho spolupracuje firma vedená Markem Zuckerbergem také s nejčastěji kopírovanými značkami. Facebook svým uživatelům a dotčeným firmám doporučuje, aby inzeráty s očividně padělaným zbožím nahlašovali.

Aktivní je v této oblasti například šperkařská společnost Tiffany, jež v uplynulém roce pomohla se stažením tisícovek podvodných inzerátů. To je však pouhý zlomek celkového počtu problematických nabídek. Facebook totiž ve své zprávě uvádí, že za polovinu roku 2017 takových inzerátů odstranil na 200 tisíc.

Od svého uvedení v roce 2016 obliba Facebook Marketplace roste. Podle zprávy určené investorům používalo v roce 2017 tuto funkci 700 milionů uživatelů Facebooku a jen ve Spojených státech lidé prodávali 18 milionů kusů zboží. Kdyby přes servery Facebooku procházely i peněžní transakce z uzavřených obchodů, utržil by Facebook částku kolem 5 miliard dolarů (100 miliard korun).

Jaké příjmy Facebooku generuje zprostředkovávání obchodů v současné době, firma nesdělila. Facebook Marketplace je dostupný také v české lokaci sociální sítě.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1