Články odjinud

Facebook zatajil informace o hospodaření, teď zaplatí 35 milionů dolarů

Facebook zatajil informace o hospodaření, teď zaplatí 35 milionů dolarů

Facebook zaplatí 35 milionů dolarů (721 milionů Kč) za to, že před vstupem na burzu v květnu 2012 zatajila zhoršení vyhlídek hospodaření. Předběžné vyrovnání americké firmy ještě musí schválit soudce. Částka je jen zlomkem tržní hodnoty firmy, která nyní převyšuje 535 miliard dolarů. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle hromadné žaloby Facebook zatajil obavy týkající se dopadu rozvoje používání mobilních zařízení na příjmy společnosti. Facebook jen potichu varoval banky, aby snížily prognózy.

Na rozdíl od roku 2012 dnes Facebook většinu příjmů generuje z mobilních zařízení. Firma předpokládá, že reklama na mobilních zařízeních se na jejich loňských příjmech, odhadovaných na 40,7 miliardy dolarů, podílela z více než 86 procent.

Vyrovnání se týká primární veřejné nabídky (IPO) akcií v hodnotě 16 miliard dolarů z května 2012. Facebook na trhu debutoval s cenou 38 dolarů za kus, která ale začala hned klesat a do září spadla pod 18 dolarů. Dnes se za akcii Facebooku platí zhruba 184 dolarů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud