Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Google četl soukromé emaily uživatelů, aby lépe zacílil reklamu. S tím končí, úplně se z vaší pošty ale nestáhne

Google četl soukromé emaily uživatelů, aby lépe zacílil reklamu. S tím končí, úplně se z vaší pošty ale nestáhne

Konec šmírování emailů. Google oznámil, že přestane svým uživatelům číst elektronické zprávy kvůli lepšímu zacílení reklamy. Aktivita, která se týkala jen fyzických osob a ne firemních zákazníků platformy, umožňovala uživatelům servírovat reklamu podle toho, o čem si psali s ostatními. Přestože Google přestane skenovat soukromé emaily kvůli reklamě, bude nadále pokračovat v prohlížení pošty kvůli hledání škodlivých zpráv, spamu a phishingu.

Google se rozhodl pro své běžné uživatele zavést to, co u firemních zákazníků dělá už dlouhodobě. Reklamu už nebude zaměřovat podle obsahu emailů, ale podle jiných údajů, například preferencí při vyhledávání, dle hlášení polohy a podobně. Firma to uvedla v oficiálním prohlášení minulý týden.

Společnost pro firemní zákazníky, kteří využívají balíček G Suite, nabízí své produkty jako email, kalendář a uložiště, ve kterých platící uživatelé reklamu nevidí. Běžným uživatelům verzí těchto programů se bude reklama zobrazovat i dál – ne však cíleně dle obsahu jejich zpráv.

I nadále na emailové platformě zůstane možnost rychlé intuitivní odpovědi, takzvané Smart Reply. Ta nabízí při odpovědi na email přednastavené odpovědi dle sledování minulých emailů. Služba funguje v mobilních verzích aplikace a zatím není lokalizovaná pro češtinu.

Firma uvedla, že její služby už celkově využívají 3 miliony společností. Celkem využívá celosvětově služeb Googlu 1,2 miliard obyvatel. Firma bude pravděpodobně své služby ještě vylepšovat, soupeří totiž s dalším gigantem na trhu, který nabízí webový servis pro firmy – firmou Amazon a její službou Amazon Web Services (AWS).

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744