Google omezil šmírování uživatelů. Můžete vymazat část dat, která o vás shromáždil | info.cz

Články odjinud

Google omezil šmírování uživatelů. Můžete vymazat část dat, která o vás shromáždil

Tlak na velké technologické firmy kvůli extrémnímu množství dat, jež shromažďují o uživatelích, zjevně zabírá. Google ve středu podle webu Mashable uvedl novou funkci, která uživatelům umožňuje, aby vymazali historii pohybu a aktivity na internetu, jež jsou spojeny s jejich účtem. 

Pokud se uživatel rozhodne, může data mazat vždy po třech či osmnácti měsících. Ve chvíli, kdy tuto funkci aktivuje, budou všechna starší data vymazána. Pro lepší názornost firma připravila videonávod, jak funkci aktivovat.

Dosud bylo možné mazat data u specifické lokace, nyní by celý proces měl být výrazně jednodušší. Oznámení o zavedení nových možností přichází ve chvíli, kdy Google čelí žalobě kvůli praktikám při shromažďování osobních dat. Vyšetřování ukázalo, že firma data shromažďovala i ve chvíli, kdy to uživatel odmítl.

Google dlouhodobě říká, že tak činí, aby zvyšoval uživatelský komfort. Na základě dat tak může například uživateli zobrazovat restaurace a další podniky v jeho okolí. Ochránci soukromí nicméně upozorňují, že řada uživatelů si vůbec není vědoma, že ke shromažďování jejich dat dochází.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud