Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Google překope a zjednoduší svůj reklamní systém. Chce, aby do něj inzerenti pumpovali víc peněz

Google překope a zjednoduší svůj reklamní systém. Chce, aby do něj inzerenti pumpovali víc peněz

Google od základu překope svůj systém inzerce. Značky DoubleClick a AdWords čeká zánik, místo nich se inzerentům představí zcela nová a podle společnosti i jednodušší platforma Google Ads. To vše s cílem inzerenty přimět k větším výdajům za reklamu, které pro Google logicky nesou větší podíl na zisku.

Internetový gigant na to jde zpříma: slibuje jednodušší, přehlednější a svižnější reklamní systém beze změny poplatků. Jinými slovy dělá krok k tomu, aby z globálního vyhledávače a dalších služeb společnosti byl jeden velký chrám internetové inzerce, ve kterém se bude točit ještě víc peněz

Hlavním nástrojem pro nákup reklamy teď bude nová platforma Google Ads, pomocí které budou mít inzerenti naráz přístup k prostředí vyhledávače, videoportálu Youtube i obchodu s aplikacemi Google Play. 

„Inzerenti bývali zmatení, když museli nakupovat reklamu pro YouTube na AdWords. Služba Google Ads by měla být všestranější,” zdůvodňuje to podle agentury Reuters viceprezident společnosti Sridhar Ramaswamy.

Vedení společnosti zároveň s tím přislíbilo, že rušení a slučování se nedotkne služeb jako je AdSense nebo AdMob, které jsou jednou z největších platforem poskytující reklamní prostor v rámci chytrých mobilních telefonů.

Samotná zastřešující služba Google Ads by pak inzerentům měla nabízet i nápovědu, co se týče samotných reklam i ohledně načasování kampaní. Velkým prodejcům pak bude k dispozici i doplňkový software Google Marketing Platform.

Google, který spolu s dalším gigantem – sociální sítí Facebook – monopolizoval svět digitální reklamy tak ve výsledku posiluje svoji pozici. Vyhledávač má z peněz investovaných do reklamy pochopitelně podíl a je tak v jeho nejlepším zájmu udělat inzertní systém pro zájemce lákavější a přístupnější.

 

Vláda stopla utajovaný program, na kterém závisí životy českých vojáků v Afghánistánu

Ministr vnitra Milan Chovanec loni zastavil utajovaný program přesídlování místních tlumočníků, kteří pomáhají českým vojákům na misi v Afghánistánu. Podle zdrojů serveru INFO.cz toto rozhodnutí způsobilo nedostatek klíčových spolupracovníků české jednotky na neklidném bojišti. Vláda tak ohrozila nejen životy afghánských překladatelů a jejich rodin, ale zřejmě i bezpečnost českých vojáků, kteří se bez tlumočníků obejdou jen stěží. Konec programu podle všeho způsobil incident v pražské nemocnici na Bulovce, po kterém byl syn již přemístěného afghánského spolupracovníka obviněn ze znásilnění.

Čeští vojáci jsou zoufalí, tvrdí zdroje serveru INFO.cz. Nedaří se jim do svých služeb získat afghánské tlumočníky, které jsou pro fungování jednotky nepostradatelní. Ti se k Čechům nehrnou, Praha jim totiž počínaje loňskem odmítá po skončení nebezpečné služby pomoci na cestě do Evropy. Zahraniční armády působící v kulturně cizím prostředí místním spolupracovníkům i jejich rodinám běžně nabízejí přesídlení, a to z velmi dobrých důvodů. Tlumočníci i jejich blízcí jsou logickým cílem radikálů, kteří na jejich hlavy nezřídka vypisují i finanční odměny – jsou si totiž dobře vědomi jejich důležitosti.

Link

Kupříkladu Američané odvážejí lokální tlumočníky po skončení mise prý nejen z Afghánistánu, ale třeba i z Iráku. Autor tohoto textu pobýval v roce 2009 u české jednotky na základně v Lógaru, kde se s místními překladateli setkal. Na jejich výslovné přání je nefotografoval a dříve pořízené snímky z aparátu vymazal. Kvůli jejich utajení. Radikální povstalci z hnutí Tálibán totiž za jejich smrt nabídli slušný obnos.

Na tuto situaci ve své interpelaci ze dne 11. září upozornila poslankyně ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová. Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček na její dotaz ohledně programu pro afghánské spolupracovníky odpověděl 8. října. „V současnosti žádný program pomáhající afghánským tlumočníkům a spolupracovníkům Armády ČR s přesídlením do České republiky neprobíhá,“ konstatuje předseda české sociální demokracie. „Pokud jde o aktivity realizované v nedávné minulosti, ty jsou předmětem utajení ve stupni vyhrazené,“ dodal Jan Hamáček.

5033675:article:true:true:true

Může za konec programu konflikt z pražské Bulovky? 

A proč byl program – v armádách jiných zemí zcela obvyklý – v Česku zastaven? Zdroje oslovené serverem INFO.cz se shodují v tom, že tehdejší sociálnědemokratický ministr vnitra Milan Chovanec tímto způsobem reagoval na kauzu údajného znásilnění v nemocnici na pražské Bulovce. Tam se syn již do Česka přesídleného afghánského tlumočníka dostal do nejasného konfliktu se zdravotní sestrou, která mladíka obvinila ze znásilnění. Soud nakonec rozhodl, že se dvacetiletý Afghánec Sabawoon Davizi trestného činu nedopustil.

Případu se ale chytla média, která v době uprchlické krize zveřejňovala nejen údajné podrobnosti nepotvrzeného útoku, ale i jména přesídlených Afghánců. Detaily utajovaného programu se dostaly na veřejnost a ministerstvo vnitra se tehdy zřejmě z politických důvodů rozhodlo v přesídlování tlumočníků nepokračovat, aby prý nebylo konkurenčními politiky obviněno z podpory migrace.

Čeští vojáci se v Afghánistánu dostávají do střetů s islamistickými povstalci stále častěji. Letos v srpnu zahynuli při sebevražedném útoku tři vojáci, tuto středu bylo na hlídce zraněno pět českých vojáků, jeden z nich těžce. Zvýšená aktivita Tálibánu zřejmě souvisí se snahou získat před možnými mírovými jednáními se Spojenými státy pod kontrolu co nejvíce území.

Link

37232