Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Google překope a zjednoduší svůj reklamní systém. Chce, aby do něj inzerenti pumpovali víc peněz

Google překope a zjednoduší svůj reklamní systém. Chce, aby do něj inzerenti pumpovali víc peněz

Google od základu překope svůj systém inzerce. Značky DoubleClick a AdWords čeká zánik, místo nich se inzerentům představí zcela nová a podle společnosti i jednodušší platforma Google Ads. To vše s cílem inzerenty přimět k větším výdajům za reklamu, které pro Google logicky nesou větší podíl na zisku.

Internetový gigant na to jde zpříma: slibuje jednodušší, přehlednější a svižnější reklamní systém beze změny poplatků. Jinými slovy dělá krok k tomu, aby z globálního vyhledávače a dalších služeb společnosti byl jeden velký chrám internetové inzerce, ve kterém se bude točit ještě víc peněz

Hlavním nástrojem pro nákup reklamy teď bude nová platforma Google Ads, pomocí které budou mít inzerenti naráz přístup k prostředí vyhledávače, videoportálu Youtube i obchodu s aplikacemi Google Play. 

„Inzerenti bývali zmatení, když museli nakupovat reklamu pro YouTube na AdWords. Služba Google Ads by měla být všestranější,” zdůvodňuje to podle agentury Reuters viceprezident společnosti Sridhar Ramaswamy.

Vedení společnosti zároveň s tím přislíbilo, že rušení a slučování se nedotkne služeb jako je AdSense nebo AdMob, které jsou jednou z největších platforem poskytující reklamní prostor v rámci chytrých mobilních telefonů.

Samotná zastřešující služba Google Ads by pak inzerentům měla nabízet i nápovědu, co se týče samotných reklam i ohledně načasování kampaní. Velkým prodejcům pak bude k dispozici i doplňkový software Google Marketing Platform.

Google, který spolu s dalším gigantem – sociální sítí Facebook – monopolizoval svět digitální reklamy tak ve výsledku posiluje svoji pozici. Vyhledávač má z peněz investovaných do reklamy pochopitelně podíl a je tak v jeho nejlepším zájmu udělat inzertní systém pro zájemce lákavější a přístupnější.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744