Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hackeři na YouTube zlikvidovali hit Despacito. Nejsledovanější píseň právě slavila 5 miliard zhlédnutí

Hit loňského léta Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho trhal na síti jeden rekord za druhým. Krátce poté, co píseň pokořila na YouTube milník pěti miliard zhlédnutí, ale přišla rána. Oficiální upload videa si vyhlédli hackeři a bez milosti ho uživatelům znepřístupnili. Upozornil na to například britský Independent.

Trvalo to pět dní. Minulý týden se tvůrci loňského hitu mohli chlubit rekordním počtem lidí, kteří si jejich skladbu z YouTube pustili. Dnes už je klikání marné – rekordy trhající píseň prostě zmizela.

Místo prosluněné scenérie z Portorika jsou v náhledu Despacita vyobrazeni zakuklenci mířící zbraněmi do kamery. Pokud uživatel klikne, kýženého videa se nedočká.

Hackeři si vyhlédli Despacito

Jistě, internet je zaplavený uploady od dalších uživatelů, ale oficiální verze s rekordním zájmem posluchačů je – minimálně pro nějakou chvíli – minulostí. Stejně jako řada dalších hitů z dílny Vevo, což je značka zastřešující produkci velkých globálních vydavatelství. Hackeři si kromě Despacita vyhlédli i Shakiru, Selenu Gomez nebo Taylor Swift.

Hackeři vystupující pod přezdívkami Prosox a Kuroi'sh píší pod videa vzkazy volající svobodné Palestině. BBC upozornila, že jeden z twitterových účtů spojovaný s hackery zveřejnil následující prohlášení: „Je to jen sranda (...) neodsuzujte mě, miluju YouTube.“

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1