Hackeři na YouTube zlikvidovali hit Despacito. Nejsledovanější píseň právě slavila 5 miliard zhlédnutí | info.cz

Články odjinud

Hackeři na YouTube zlikvidovali hit Despacito. Nejsledovanější píseň právě slavila 5 miliard zhlédnutí

Hit loňského léta Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho trhal na síti jeden rekord za druhým. Krátce poté, co píseň pokořila na YouTube milník pěti miliard zhlédnutí, ale přišla rána. Oficiální upload videa si vyhlédli hackeři a bez milosti ho uživatelům znepřístupnili. Upozornil na to například britský Independent.

Trvalo to pět dní. Minulý týden se tvůrci loňského hitu mohli chlubit rekordním počtem lidí, kteří si jejich skladbu z YouTube pustili. Dnes už je klikání marné – rekordy trhající píseň prostě zmizela.

Místo prosluněné scenérie z Portorika jsou v náhledu Despacita vyobrazeni zakuklenci mířící zbraněmi do kamery. Pokud uživatel klikne, kýženého videa se nedočká.

Hackeři si vyhlédli Despacito

Jistě, internet je zaplavený uploady od dalších uživatelů, ale oficiální verze s rekordním zájmem posluchačů je – minimálně pro nějakou chvíli – minulostí. Stejně jako řada dalších hitů z dílny Vevo, což je značka zastřešující produkci velkých globálních vydavatelství. Hackeři si kromě Despacita vyhlédli i Shakiru, Selenu Gomez nebo Taylor Swift.

Hackeři vystupující pod přezdívkami Prosox a Kuroi'sh píší pod videa vzkazy volající svobodné Palestině. BBC upozornila, že jeden z twitterových účtů spojovaný s hackery zveřejnil následující prohlášení: „Je to jen sranda (...) neodsuzujte mě, miluju YouTube.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud