Články odjinud

Hledá se radní ČT: Šanci mají Hladký, Karmazín a Ondrová

Hledá se radní ČT: Šanci mají Hladký, Karmazín a Ondrová

Do sněmovní volby člena Rady České televize postoupili ze šestice kandidátů bývalí vedoucí televizní pracovníci Marek Hladký a Vladimír Karmazín a někdejší senátorka ODS a posléze členka Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Irena Ondrová. Počet nominantů dnes zúžil volební výbor. ČTK to sdělil jeho člen a předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Ve výboru neuspěli televizní odborář Antonín Dekoj, bývalá moderátorka Dana Makrlíková, která už v Radě ČT v minulosti působila, a někdejší televizní pracovník Ivo Ferkl. Tajná volba jednoho člena Rady ČT by se měla na plénu uskutečnit 27. června, uvedl Kolovratník.

Poslanci budou volit také jednoho člena Rady Českého rozhlasu. Výbor v tomto případě nemusel počet nominantů zužovat, protože jsou tři. Jde o Ondrovou, lektorku Stanislavu Spoustovou, která kandidovala za hnutí ANO do krajského zastupitelstva, a o bývalého vedoucího pracovníka rozhlasu Oldřicha Šestáka.

Patnáctičlenná Rada České televize a devítičlenná Rada Českého rozhlasu jsou orgány, jejichž prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly těchto veřejnoprávních médií. Do jejich působnosti náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů těchto médií.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud