Články odjinud

INFO.CZ přichází s novou sérií odborných eventů. Připravíme vás na klimatickou změnu i na konec kapitalismu

INFO.CZ přichází s novou sérií odborných eventů. Připravíme vás na klimatickou změnu i na konec kapitalismu

INFO.CZ jako první z českých zpravodajských portálů přichází s novou sérií pravidelných eventů. Ty se budou týkat aktuálních témat, která silně rezonují za našimi hranicemi, v České republice se jim nicméně prozatím nevěnuje dostatečná pozornost. První odborná diskuse se bude týkat klimatické změny, která byla i hlavním tématem posledního magazínu InfoLab. 

Mají více argumentů v rukávu zástupci průmyslu, nebo neziskového sektoru? Anebo politici? To bude jasné už brzy. Zpravodajský server INFO.CZ ve spolupráci s největším českým mediálním domem Czech News Center spouští unikátní platformu pro diskusi na těmi nejaktuálnějšími tématy, která právě hýbou světem.

Neotřelí řečníci, unikátní forma diskusí a témata, která navazují na zaměření prémiového magazínu serveru INFO.CZ InfoLab. To jsou hlavní stavební kameny, na kterých vzniká nová pravidelná série odborných eventů. Ty navíc budou využívat neopakovatelnou DNA zpravodajského serveru INFO.CZ – jeho zázemí, nápadů i hlavních osobností.

„Chceme být první zpravodajský portál, který pořádá pravidelné eventy. Budeme se snažit otevřít diskusi o tématech, která zatím zůstávají trochu stranou všeobecného zájmu, ale za hranicemi Česka mají značný ohlas,“ říká šéfredaktor zpravodajského portálu INFO.CZ Michal Půr.

První ze série odborných eventů se věnuje tématu klimatické změny a bude se konat 7. června. Bude hledat odpovědi na otázky, do jaké míry jsou současné změny klimatu způsobené chováním člověka či zda má smysl upřednostňovat silný ekonomický růst před trvale udržitelným rozvojem. 

Řečníky budou Alan Svoboda, výkonný ředitel společnosti Severní energetická a Jan Rovenský, vedoucí energetické kampaně neziskové společnosti Greenpeace. Za veřejný sektor na setkání vystoupí pražská radní Jana Plamínková a Pavel Zámyslický, ředitel odboru energetiky a ochrany klimatu na Ministerstvu životního prostředí. Pětici řečníků uzavře Klára Sutlovičová ze společnosti Glopolis.

Kromě eventu na téma Klimatická změna se během letošního roku uskuteční ještě nejméně dvě další setkání, půjde o konference na téma „Úspešní Češi v zahraničí “ a „Konec kapitalismu“.

Všechny eventy a další podrobnosti naleznete zde

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud