Investigativní Reportéři na slovenské veřejnoprávní televizi ze dne na den skončili | info.cz

Články odjinud

Investigativní Reportéři na slovenské veřejnoprávní televizi ze dne na den skončili

Investigativní Reportéři na slovenské veřejnoprávní televizi ze dne na den skončili
 

Investigativní pořad Reportéri slovenské veřejnoprávní televize RTVS ze dne na den skončil. Vedení RTVS tvrdí, že pořad svou kvalitou neodpovídal požadavkům kladeným na tento typ žurnalistiky. Pozastavení pořadu je údajně dočasné, kdy a jestli vůbec se vrátí do vysílání ale není vůbec jasné, píší slovenská média.

Podle nezávislého slovenského Denníku N stojí za stáhnutím programu stížnost, která na pořad mířila. „Mezi autory relace se říká, že vedení mohlo mít problém se stížnostmi na relaci a nechtělo si dělat problémy s úřady a politiky,“ konstatuje Denník N.

Stanovisko, které k pozastavení Reportérů vydala veřejnoprávní slovenská RTVS, uvádí, že televizi stály chyby v pořadu příliš úsilí a financí, uchopení témat bylo problematické z hlediska směřování, záběru, výběru a vyváženosti zastoupení stran, v reportážích se vyskytovalo mnoho faktografických chyb a neodpovídajících závěrů.

To vše podle RTVS „generovalo stále vyšší počet oprávněných stížností a žalob ze strany dotčených subjektů, což následně stálo a stojí další zaměstnance a celou RTVS nemálo času, energie a financí na urovnání sporů.“

Na reportáže Reportérů si stěžovala například organizace Matice slovenská, která stojí blízko premiérovi Robertu Ficovi.

Ředitel RTVS Jaroslav Rezník ještě na sklonku minulého roku Reportéry chválil. Teď přistoupil k pozastavení jejich formátu a novináře převedl na výrobu jiných pořadů.

PREZIDENTSKÉ VOLBY 2018: VŠE PODSTATNÉ NA INFO.CZ >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud