Knihovna amerického Kongresu končí s archivováním všech tweetů. Je zahlcená miliardami vzkazů | info.cz

Články odjinud

Knihovna amerického Kongresu končí s archivováním všech tweetů. Je zahlcená miliardami vzkazů

Je to, jako by končila jedna epocha. Knihovna amerického Kongresu oznámila, že už nebude archivovat tweety. Do databáze je zařazovala pravidelně od roku 2010, od Twitteru tehdy dostala i „sebrané tweety“ za první čtyři roky fungování této sociální platformy. Teď oznámila, že bude pro budoucí generace archivovat už jen vybrané zprávy ze sociální sítě. Nejspíše i ty od Donalda Trumpa. 

Důvodů, proč se knihovna rozhodla svou současnou praxi ukončit, je více. Tím nejpodstatnějším je masivní rozvoj, který platforma v posledních letech prodělala, a s tím spojený nárůst počtu tweetů, uvedla knihovna ve své zprávě.

Smazané tweety Donalda TrumpaSmazané tweety Donalda Trumpaautor: ProPublica.org / Twitter

Knihovna Kongresu dodává, že mezi další důvody patří i nedávné dvojnásobné rozšíření počtu povolených znaků na 280 či fakt, že ačkoliv jsou v současnosti tweety často doprovázeny obrázkem, videem či hypertextovým odkazem, podle dohody s Twitterem knihovna zaznamenává pouze text.

„Od nového roku proto budou archivovány již jen velmi vybrané tweety. Budeme uchovávat velmi tematické tweety a ty, které budou zaměřené na významné události. Budeme například archivovat tweety ohledně voleb nebo témat národních zájmů,“ uvedla knihovna.

Instituci se nelze divit. Podle statistik je totiž na Twitter přidáno každou vteřinu asi šest tisíc tweetů, což znamená asi 350 tisíc tweetů každou minutu, půl miliardy tweetů denně a okolo 200 miliard tweetů každý rok. 

Přitom když Twitter v roce 2006 začínal, trvalo mu tři roky, než na něm lidé nasdíleli miliardu tweetů. Nyní tuto hranici lidstvo pokoří za dva dny, informuje server Internet Live Stats

Donald Trump se nicméně nejspíše obávat nemusí: jeho sdělení pravděpodobně zůstanou zachována pro další generace. Jen těžko si lze totiž představit, že by je archiváři nezařadili. Respektive, že by z nich dokázali vybrat jen ty největší perly.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud