Křetínského CMI koupila francouzské časopisy skupiny Lagardère | info.cz

Články odjinud

Křetínského CMI koupila francouzské časopisy skupiny Lagardère

Křetínského CMI koupila francouzské časopisy skupiny Lagardère
 

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní Daniel Křetínský, dokončila nákup většiny titulů, které doposud vydávala ve Francii skupina Lagardère, a to včetně časopisu Elle a jeho francouzské webové verze. V této souvislosti získala teritoriální licence pro značku Elle pro Francii. Skupina Lagardère zůstává vlastníkem mezinárodní značky Elle.

CMI nákupem získává i tituly Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public.

„Jde o významnou akvizici rámci naší strategie vstupu na francouzský mediální trh, jsme vděční za příležitost převzít odpovědnost za tento skvělý mediální dům. Pevně věříme v jeho další rozvoj, zejména v digitálu. Jsme si vědomi výzev, kterým dnes čelí tradiční tištěné noviny a časopisy, a těšíme se na spolupráci se současným vedením,“ komentoval Daniel Křetínský, generální ředitel a spoluvlastník CMI.

Kupní cena činila 52 milionů eur, tedy přibližně 1,3 miliardy korun. V rámci dohody přejde do skupiny CMI celkem 649 zaměstnanců.

Ve společnosti CMI má Křetínský podíl 50 procent. Dalšími spolumajiteli jsou Patrik Tkáč se 40 procenty a Roman Korbačka s deseti procenty. CMI prostřednictvím svých dceřiných společnosti Czech News Center (CNC) a CN Invest působí jako jeden z lídrů v českém tisku. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly.

CMI je rovněž vlastníkem významných rozhlasových stanic v České republice, Polsku a v Rumunsku. Ve Francii vlastní například společensko-politický týdeník Marianne a drží podíl v holdingu Le Nouveau Monde, který je jedním z akcionářů skupiny Le Monde.

CMI je také spolumajitelem vydavatelství Info.cz Online Media, pod které spadá INFO.CZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud