Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Maďarský opoziční deník se v černé loučí se čtenáři. Končí po 80 letech

Maďarský opoziční deník se v černé loučí se čtenáři. Končí po 80 letech

Maďarský opoziční deník Magyar Nemzet ve středu přestane po osmdesáti letech vycházet. Vydavatel o tom informoval v prohlášení, které dnes zveřejnil portál index.hu. Jako hlavní důvod se uvádějí finanční problémy.

Vlastníkem listu je mediální magnát Lájos Simicska, který byl kdysi přítelem a spojencem premiéra Viktora Orbána, ale v roce 2015 se s ním rozešel ve zlém. V předvolební kampani patřil k jeho nejrozhodnějším oponentům, nicméně Orbánova strana Fidesz v nedělním hlasování dosáhla výrazného vítězství a s koaličním partnerem křesťanskými demokraty v parlamentu obhájila ústavní většinu, byť těsnou.

Vydavatel podle svého prohlášení rovněž zastaví provoz sesterské rozhlasové stanice Magyar Nemzetu Láncháíd Rádió. Vlajková loď mediální skupiny televize Hír TV bude pokračovat, ale podstoupí změny.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1