Miliardáři 2018: Ekonomický deník E15 v novém projektu představí nejbohatší Čechy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Miliardáři 2018: Ekonomický deník E15 v novém projektu představí nejbohatší Čechy

Miliardáři 2018: Ekonomický deník E15 v novém projektu představí nejbohatší Čechy

Redakce E15 spouští nový projekt Miliardáři 2018. V průběžně aktualizovaném a doplňovaném žebříčku představí třicítku nejbohatších Čechů. Profily budou dostupné pouze předplatitelům placeného obsahu E15Premium.cz. 

Třicet nejbohatších Čechů vlastní majetek v hodnotě jednoho bilionu korun. Z toho cca čtyřicet procent ovládají jen dva miliardáři. Mezi třicítkou největších boháčů je jediná žena – Mária Blašková, dědička podílu v ocelářském impériu Moravia Steel / Třinecké železárny. Nejmladším miliardářem je Aleš Zavoral z Alzy.

Toto vše vyplývá z žebříčku nejbohatších Čechů Miliardáři 2018, který dnes vydává deník E15. Model pro výpočet žebříčku vytvořil a realizuje Vladan Gallistl, jeden z předních tuzemských byznysových novinářů. „Seznamy nejbohatších lidí vznikají po celém světě. V poslední době je z nich patrné, že se struktura boháčů mění, když se nahoru derou lidé z technologických firem. Stejný trend je viditelný rovněž v České republice a na Slovensku,“ uvádí Gallistl. Naopak podle něj postupně klesá zastoupení byznysmenů, kteří se spoléhali jen na přerozdělování majetku v divokých devadesátých letech.

„Jedná se o širší, celoroční aktivitu. Už počátkem roku jsme odstartovali publikování videoprofilů nejbohatších Čechů, což bude během celého roku pokračovat. Celý projekt vyvrcholí letos v listopadu, kdy v rámci řady magazínů E15 Premium vyjde tištěný speciál Miliardáři 2018,“ přibližuje šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová.

  

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.