Moderátor udělal z novorozeného syna Meghan a Harryho opici. Teď nese drsné následky | info.cz

Články odjinud

Moderátor udělal z novorozeného syna Meghan a Harryho opici. Teď nese drsné následky

Moderátor jedné z rozhlasových stanic britské BBC Danny Baker si nedomyšleným tweetem pořádně zkomplikoval život. V záplavě všeobecného nadšení a euforie z narození syna vévodkyně Meghan a prince Harryho umístil na twitter fotografii, která vzbudila poprask. Ihned přišel o místo a nestačí se omlouvat na všechny strany.

Pokud někdo hledá návod na to, jak rychle přijít o práci, asi v současnosti neexistuje lepší metoda. Baker na twitter umístil starou černobílou fotografii muže a ženy, která za ruku vede šimpanze v pánských šatech a s hůlkou. Moderátor to opatřil slovy „královský potomek opouští nemocnici“.

Lze jen spekulovat o tom, jaké motivy Baker měl a co se mu honilo hlavou, ale faktem je, že mnozí tweet rychle identifikovali jako rasistický s poukazem na původ Meghan, respektive její matky.

Baker si důsledky rychle uvědomil, tweet smazal a začal si sypat popel na hlavu. „Omlouvám se, jestli se můj humorný obrázek drobečka v nóbl oblečení dotknul. Nikdy mě to nenapadlo...“ vysvětloval.

Později Baker dodal na vysvětlenou: „Měl to být vtip o královské rodině a cirkusových zvířatech ve slušivých šatech...“, čímž zjevně narážel na debatu o tom, kdy a do jaké míry „musejí“ Harry a Meghan svého syna ukázat na veřejnosti, respektive jak se k publicitě celkově postavili.

61letý moderátor v důsledku tweetu přišel o místo na rozhlasové stanici BBC. „Byla to vážná chyba v úsudku a šlo to proti hodnotám, které jako stanice zastáváme. Danny je skvělý moderátor, ale už u nás svoji show mít nebude,“ komentoval to mluvčí média.

Nejmladší člen královské rodiny nese jméno Archie Harrison Mountbatten-Windsor, narodil se 6. května a ve středu ho rodiče ukázali na veřejnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud