Napálenému Ovčáčkovi tekly nervy, Cikrt vyškolil ministra zdravotnictví. Apríl na sociálních sítích | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Napálenému Ovčáčkovi tekly nervy, Cikrt vyškolil ministra zdravotnictví. Apríl na sociálních sítích

Napálenému Ovčáčkovi tekly nervy, Cikrt vyškolil ministra zdravotnictví. Apríl na sociálních sítích

Apríl je zřejmě jediným dnem, kdy se lidé aspoň trochu zamýšlejí nad tím, co čtou na internetu. Ne vždycky to stačí. Některé aprílové vtípky byly natolik vydařené, že je lidé začali vážně řešit. Našli jsme to nejlepší z letošních vtipů.

Cikrt se vrací na místo činu. Bude mluvčím ministerstva zdravotnictví

Tomáš Cikrt opouští místo šéfredaktora Zdravotnického deníku a přechází do pozice tiskového mluvčího ministerstva zdravotnictví, to byla mediální zpráva číslo jedna letošního apríla.

„Téměř čtyři roky ve Zdravotnickém deníku byly krásné, ale cítím hlubší odpovědnost za celý resort. Stejně by to prasklo, takže: Od 3. dubna nastupuji na ministerstvo zdravotnictví jako mluvčí, zkrátka vracím se do stejné řeky,“ informoval Cikrt na svém Facebooku.

Poměrně dlouho trvalo, než lidem (včetně redakce INFO.CZ) došlo, že si z nich Tomáš Cikrt střílí ve velkolepém stylu.

Rozner se kaje a přestupuje k lidovcům

Poslanec SPD Miloslav Rozner se na sociálních sítích těší v podstatě statusu celebrity. Jeho rétorická etuda ne téma „radši bych do toho nezabrušoval, abych z toho pak nemusel vybrušovat,“ se zapsala mezi to nejlepší z české politiky, nejspíš těsně za tvrzení Václava Klause seniora, že „nikdy neumožní jakoukoliv vládu ČSSD.“

Europoslanec za lidovce Tomáš Zdechovský na apríla vypustil zprávu o tom, že populární Míla přestupuje do KDU-ČSL a bude za ni kandidovat v eurovolbách.

Odhalování vtípku trvalo celkem dlouho. To jasně dokazuje, že od Roznera lidé čekají opravdu cokoliv, jen když to nebude rozumné.

Apríl s Parlamentními listy 

Mimořádně populární byl na českém Twitteru obrázek, který vyrobil expert na masovou komunikaci Josef Šlerka. „S námi můžete mít apríl každý den,“ píše se na něm na billboardu internetových Parlamentních listů. Lidé to ocenili stovkami sdílení. 

 

Ovčáček naletěl redaktorovi Aktuálně.cz 

Jiří Ovčáček, ředitel tiskového odboru prezidenta republiky Miloše Zemana, parádně naletěl redaktorovi serveru Aktuálně.cz. Jakub Zelenka na Twitter umístil upravený výpis z registru veřejných smluv Hlídač státu, podle kterého Hrad utratil přes 80 tisíc korun na předplatné médií vydavatelství Economia. To Miloš Zeman opakovaně kritizuje kvůli jeho majiteli, podnikateli Zdeňku Bakalovi. Ovčáček si v reakci na Zelenkův tweet neuvědomil, že položky jako je objednávka předplatného v registru vůbec nejsou a redaktora vulgárně napadl: „Cvrnkáte si z toho do trenek,“ napsal hradní mluvčí. „Apríl,“ odpověděl redaktor Zelenka. Od té doby se mluvčí Ovčáček neozval. 

Biskupské sólo

Plzeňský biskup Tomáš Holub apríla pojal stylově: „Upozorňuji všechny známé i neznámé: Že Kristus vstal z mrtvých, není apríl.“

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.