Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německý bulvár zjednodušuje princip předplatného skrze Facebook. Dřív to byla noční můra, říká šéf Bildu

Německý bulvár zjednodušuje princip předplatného skrze Facebook. Dřív to byla noční můra, říká šéf Bildu

Německý bulvární deník Bild výrazně zjednodušil princip, pomocí něhož získává skrze facebookové instantní články nové předplatitele. Šéf bulváru Stefan Betzold uvedl, že kampaň předtím téměř vůbec nefungovala a než přívětivému uživatelskému rozhraní se spíše podobala noční můře.

Německá bulvární jednička nyní snížila počet kroků, kterými musí uživatel při snaze o získání předplatného prémiového obsahu projít z devíti na pouhé tři. Doufá, že pro nové čtenáře bude zjednodušení výrazně uživatelsky příznivější, nebudou masivně opouštět proces registrace a počet předplatitelů prémiového obsahu poroste, uvedl server Digiday.

„Pro spolupráci se třetími stranami máme několik zásad. Především: partnerské platformy, se kterými spolupracujeme, musejí podporovat náš placený obsah. Rovněž je třeba, aby monitorovaly vývoj nových předplatitelů,“ říká Stefan Betzold, výkonný ředitel Bildu.

Jenže spojení Bildu a instantních článků bylo od začátku problematické; podíl obsahu, který Bild dedikoval skrze tuto platformu tak varioval od dvaceti do sta procent. Část obsahu tak deník publikoval skrze tradiční externí facebookové odkazy a zbytek formou facebookových instantních článků – tedy specificky upravenou formou obsahu, kterou tato sociální síť předkládá uživatelům na mobilních telefonech. Podstatou instantních článků je, že tento obsah je zobrazován přímo na facebooku a nikoliv na webových stránkách vydavatele. 

Deník Bild na počátku letošního roku začal využívat reklamní spoty u instantních článků, které uživatelům slibovaly dva týdny prémiového obsahu zdarma. Z očekávaného přívětivého uživatelského prostředí se pro potenciální zájemce však vyklubala noční můra. Zájemce o předplatné musel odsouhlasit, že o novou kampaň má zájem, zadat svůj email, svolit, že Bild může používat data z jeho facebookového účtu, dále tato data zadat do vlastní aplikace Bildu a v průběhu celého procesu odkliknout několik licenčních ujednání. To vše na mobilním telefonu. „Během tohoto procesu jsme ztratili naprostou většinu lidí, kteří o to měli zájem. Jen velice málo opravdu dedikovaných uživatelů se prokousalo všemi devíti kroky. Byla to noční můra,“ říká Betzold.

Deník následně využil vlastního IT oddělení, aby proces pro nové zákazníky zjednodušili, a počet kroků nutných k registraci se rázem snížil na tři. „Jestli jsme nyní spokojení? Částečně. Ale raději budu spolupracovat s Facebookem na nápravě nevyhovující situace, než abych stál v rohu a fňukal že instantní články nefungují,“ říká Betzold. Deník Bild svůj placený extra obsah nazvaný Bild Plus spustil před čtyřmi lety. Nyní pro něj má téměř 350 tisíc předplatitelů, kteří nejčastěji platí 10 eur (přibližně 270 korun) za měsíční přístup. Největší příjmy má však deník Bild stále z reklamy, která oslovuje 20 milionů unikátních návštěvníků, kteří web Bildu každý měsíc navštíví.

Vydavatelský dům Axel Springer, který má Bild pod svými křídly, byl jako jeden z devíti světových mediálních domů v první vlně, která se v roce 2015 do projektu instantních článků zapojila.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744