Nevídaná přestřelka ředitelů televizí. „Jsi jak Bumbrlíček,“ pustil se Soukup do ředitele ČT | info.cz

Články odjinud

Nevídaná přestřelka ředitelů televizí. „Jsi jak Bumbrlíček,“ pustil se Soukup do ředitele ČT

Mezi řediteli českých televizních stanic to vře. Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup totiž před kamerami upozornil na údajné významné nehospodárnosti České televize a nazval jejího šéfa Petra Dvořáka „Bumbrlíčkem“. Ten si to však nenechal líbit a prostřednictvím tiskového oddělení Soukupa vyzval, aby mu to přišel říct na Kavčí hory do očí. Se Soukupem si chce Dvořák před televizními kamerami „nedorozumění“ vyříkat v pořadu Devadesátka. Šéf Barrrandova pozvání na oko přijal, nastavil si však množství podmínek. 

Ani ne dva měsíce po prezidentských volbách probíhá v českém televizním éteru další duel těžkých vah. V přímém přenosu se do sebe pustili ředitelé Petr Dvořák z České televize se šéfem TV Barrandov Jaromírem Soukupem.

Soukup na konci února ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa do Dvořáka tepal kvůli údajně tristnímu hospodaření České televize. Veřejnoprávní médium se následně hájilo obsáhlým dopisem nazvaným „Omyly v pořadu TV Barrandov“, kde upozornilo na 19 manipulativních a 18 nepravdivých Soukupových výroků. Televize na twitteru zároveň dodala, že se „odmítá zapojovat do nedůstojných mediálních přestřelek.“

Jenže Soukup se včera v dalším dílu svého pořadu Kauzy opět do České televize a Petra Dvořáka pořádně opřel. „Petr Dvořák je Bumbrlíček, který spolyká sedm miliard korun bez pořádné kontroly,“ rozehříval se Soukup.

Jenže i veřejnoprávnímu médiu došla trpělivost. Česká televize hodila Soukupovi rukavici s tím, aby si to oba ředitelé vyříkali před televizními kamerami. „O České televizi zaznělo hodně nepravd. Pojďme to s panem Soukupem probrat v pondělní Devadesátce na ČT24. Pozvali jsme ho do diskuse s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem,“ uvedla v noci na čtvrtek na svém twitterovém odkazu Česká televize.

Co tato nebývalá řevnivost generálních ředitelů v online prostoru znamená? „Jde o snahu oslabit pozici České televize,“ interpretuje situaci pro INFO.CZ mediální odbornice a šéfredaktorka serveru MediaGuru Martina Vojtěchovská. „Souvisí se zvyšujícími se názory proti médiím veřejné služby v české společnosti. Do určité míry je také vyjádřením konkurenčního napětí mezi komerčními TV a veřejnoprávními TV, které je tady dlouhodobě, ale až politické změny a nálady ve společnosti povolily hranice a umožnily, aby se útok projevil takto naplno a veřejně,“ vysvětluje mediální odbornice.

Soukup ve čtvrtek odpoledne Dvořákovi na jeho pozvání prostřednictvím jednoho z vlastněných médií odpověděl. „Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi,“ uvedl ředitel a hlavní tvář TV Barrandov. 

Ve svém vyjádření Soukup nicméně dodal, že vzhledem k „nutnosti tutlat hospodaření České televize“ není možné se na takovou debatu připravit a ani se nelze cokoliv dozvědět. 

Podle Vojtěchovské jde o jeden z prvních případů v českém mediálním prostoru, kdy se do sebe „online“ pustili šéfové dvou velkých televizních stanic. „Musím říci, že si takový konflikt nevybavuji. Odehrává se v přímém přenosu a poměrně ostře, to je skutečně nové. Nové je ale i to, že ho vede majitel televize a moderátor v jedné osobě,“ uzavrá šéfredaktorka Media Guru Vojtěchovská.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud