Články odjinud

Novináři slovenské RTVS volají po smrti Kuciaka o pomoc. Tvrdí, že pracují v nepřátelské atmosféře

Novináři slovenské RTVS volají po smrti Kuciaka o pomoc. Tvrdí, že pracují v nepřátelské atmosféře

Slovenská veřejnoprávní instituce RTVS prochází krizí. Po zákazu odznaků #AllForJan, které mají připomínat zavražděného novináře Jána Kuciaka, se situace ještě vyostřila, když dostala výpověď šéfeditorka zahraničního zpravodajství Oľga Baková. Dnes se řediteli zpravodajství postavili i redaktoři veřejnoprávního rozhlasu.

Redaktoři dnes zveřejnili otevřený dopis, ve kterém se obracejí na všechny posluchače Slovenského rozhlasu a diváky Slovenské televize. Reagují tak na facebookový status ředitele zpravodajství Vahrama Chuguryana, který vyjádřil zklamání nad prací redaktorů a reagoval na medializaci zákazu nošení odznáčků s nápisem #AllForJan. „Za poslední dny jsem získal pocit, že redaktorům nejde o čestnou práci, ale o přímé zasahování do dění v politice.,“ uvedl.

Podle redaktorů RTVS je atmosféra ve zpravodajství dlouhodobě napjatá. Nesouhlasí například s tím, aby jejich reportáže uměle vyvažovali osoby, které čerpají informace z různých dezinformačních serverů.

Redaktoři veřejnoprávní RTVS si podle serveru Aktuality.sk navíc stěžují na snahu vedení o eliminaci kritiků. Často prý dochází k degradaci nebo přeřazování zaměstnanců. V krajním případě to může skončit i jejich výpovědí, jak jsme mohli sledovat v případě Oľgy Bakové. „Pokud se situace nezlepší, může být zpravodajství RTVS opět lehce ovlivnitelné a nakonec ztratit důvěru občanů,“ napsali v dopise.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867