Novináři slovenské RTVS volají po smrti Kuciaka o pomoc. Tvrdí, že pracují v nepřátelské atmosféře | info.cz

Články odjinud

Novináři slovenské RTVS volají po smrti Kuciaka o pomoc. Tvrdí, že pracují v nepřátelské atmosféře

Slovenská veřejnoprávní instituce RTVS prochází krizí. Po zákazu odznaků #AllForJan, které mají připomínat zavražděného novináře Jána Kuciaka, se situace ještě vyostřila, když dostala výpověď šéfeditorka zahraničního zpravodajství Oľga Baková. Dnes se řediteli zpravodajství postavili i redaktoři veřejnoprávního rozhlasu.

Redaktoři dnes zveřejnili otevřený dopis, ve kterém se obracejí na všechny posluchače Slovenského rozhlasu a diváky Slovenské televize. Reagují tak na facebookový status ředitele zpravodajství Vahrama Chuguryana, který vyjádřil zklamání nad prací redaktorů a reagoval na medializaci zákazu nošení odznáčků s nápisem #AllForJan. „Za poslední dny jsem získal pocit, že redaktorům nejde o čestnou práci, ale o přímé zasahování do dění v politice.,“ uvedl.

Podle redaktorů RTVS je atmosféra ve zpravodajství dlouhodobě napjatá. Nesouhlasí například s tím, aby jejich reportáže uměle vyvažovali osoby, které čerpají informace z různých dezinformačních serverů.

Redaktoři veřejnoprávní RTVS si podle serveru Aktuality.sk navíc stěžují na snahu vedení o eliminaci kritiků. Často prý dochází k degradaci nebo přeřazování zaměstnanců. V krajním případě to může skončit i jejich výpovědí, jak jsme mohli sledovat v případě Oľgy Bakové. „Pokud se situace nezlepší, může být zpravodajství RTVS opět lehce ovlivnitelné a nakonec ztratit důvěru občanů,“ napsali v dopise.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud