Novináři slovenské RTVS volají po smrti Kuciaka o pomoc. Tvrdí, že pracují v nepřátelské atmosféře | info.cz

Články odjinud

Novináři slovenské RTVS volají po smrti Kuciaka o pomoc. Tvrdí, že pracují v nepřátelské atmosféře

Slovenská veřejnoprávní instituce RTVS prochází krizí. Po zákazu odznaků #AllForJan, které mají připomínat zavražděného novináře Jána Kuciaka, se situace ještě vyostřila, když dostala výpověď šéfeditorka zahraničního zpravodajství Oľga Baková. Dnes se řediteli zpravodajství postavili i redaktoři veřejnoprávního rozhlasu.

Redaktoři dnes zveřejnili otevřený dopis, ve kterém se obracejí na všechny posluchače Slovenského rozhlasu a diváky Slovenské televize. Reagují tak na facebookový status ředitele zpravodajství Vahrama Chuguryana, který vyjádřil zklamání nad prací redaktorů a reagoval na medializaci zákazu nošení odznáčků s nápisem #AllForJan. „Za poslední dny jsem získal pocit, že redaktorům nejde o čestnou práci, ale o přímé zasahování do dění v politice.,“ uvedl.

Podle redaktorů RTVS je atmosféra ve zpravodajství dlouhodobě napjatá. Nesouhlasí například s tím, aby jejich reportáže uměle vyvažovali osoby, které čerpají informace z různých dezinformačních serverů.

Redaktoři veřejnoprávní RTVS si podle serveru Aktuality.sk navíc stěžují na snahu vedení o eliminaci kritiků. Často prý dochází k degradaci nebo přeřazování zaměstnanců. V krajním případě to může skončit i jejich výpovědí, jak jsme mohli sledovat v případě Oľgy Bakové. „Pokud se situace nezlepší, může být zpravodajství RTVS opět lehce ovlivnitelné a nakonec ztratit důvěru občanů,“ napsali v dopise.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud