Nový deník ještě nevyšel a už mění jméno. Bude se jmenovat stejně jako slovenský předobraz | info.cz

Články odjinud

Nový deník ještě nevyšel a už mění jméno. Bude se jmenovat stejně jako slovenský předobraz

Nový deník, jehož první číslo by mělo vyjít 28. října, mění jméno. Podle webu Lupa.cz se projekt, jenž řídí Ján Simkanič a financuje několik českých miliardářů a multimilionářů, bude jmenovat Deník N. To je v podstatě stejný název jako má slovenský Denník N, který je s českým deníkem částečně majetkově propojený. 

Ke změně názvu vedla skutečnost, že Simkaničově týmu se podařilo získat doménu s názvem Deník N, což se mu z počátku nedařilo. "Česká varianta slovenské inspirace byla obsazená, a proto jsme v rychlosti museli sáhnout po jiném názvu. Někteří nám vyčítali, že je nenápaditý a příliš doslovný, ale aspoň pomáhal ujasnit představu, o co půjde – o úplně nový deník," vysvětluje v emailu předplatitelům, z nějž cituje Lupa.cz.

Deník N získal před startem 5433 předplatitelů a utržil zhruba sedm milionů korun. Finance do projektu vložili investoři, kteří patří mezi zakladatele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud