Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Omilostněný vrah Kajínek a reportér Klíma si to vyříkají před kamerami. Připomeňte si, jak se z nich stali nepřátelé

Omilostněný vrah Kajínek a reportér Klíma si to vyříkají před kamerami. Připomeňte si, jak se z nich stali nepřátelé

Omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek se v neděli 12. listopadu setká s novinářem Josefem Klímou, a to přímo před televizními kamerami v Krimi zprávách na Primě. Stane se tak vůbec poprvé od Kajínkova propuštění a také poté, co Kajínek veřejně prohlásil, že už se s Klímou, který roky vystupoval na jeho obranu, nikdy vidět nechce. Připomeňte si, jak se tito dva muži veřejně rozhádali.

Známý reportér Josef Klíma dlouhých sedmnáct let bojoval za znovuotevření případu Jiřího Kajínka a stavěl se na jeho stranu. Poté, co byl Kajínek v květnu propuštěn na svobodu na základě milosti prezidenta Miloše Zemana, však Klíma nečekaně otočil a o jeho nevině začal veřejně pochybovat.

Do té doby měli vždy dobré vztahy. Těsně před Kajínkovým propuštěním mu Klíma dokonce poslal do vězení dopis, že se těší na spolupráci. Pak ale nastal zmíněný obrat a známý novinář ve svém pořadu odvysílal několik nových svědectví, která se Kajínkovi samozřejmě nelíbila. 

„Je to hnus. Myslí si, že jsem blázen? Myslí, že jsem dementní?“ reagoval pro Blesk na Klímovy reportáže Kajínek. Domníval se, že Klíma jen zneužil jeho jména a chtěl na něm vydělat. Proto se mu hodilo, že se po vězňově propuštění opět postavil do role pochybujícího. „Volal mi, jako že jsme kámoši. Já už s ním ale nechci spolupracovat. Nebudu se přetvařovat a říkat: Ahoj Pepíku. Už nemám chuť,“ svěřil se Blesku Kajínek poté, co zhlédl zmíněné reportáže.

720p 480p 360p 240p
Kajínkova cesta na svobodu

Josef Klíma však tvrdí, že chtěl jen po celá léta zjistit pravdu. Po Kajínkově propuštění zkrátka jen získal nové informace, se kterými pak v reportáži operoval. „Celá ta léta se snažím dobrat pravdy, a pokud se dostanu k dalším informacím, tak je zveřejňuji, pokud jsou ověřené. A to bez ohledu na to, jestli jsou ve prospěch Kajínka nebo v jeho neprospěch,“ řekl Klíma pro INFO.CZ a doplnil: „Předtím se mi víc scházely důkazy, které jeho vinu zpochybňovaly. Teď se mi sešly důkazy, které ve mně zase naopak vzbuzují pochybnosti o jeho nevině.“

Ačkoli Kajínek tvrdil, že se s Klímou již víckrát setkat nechce, přeci jen k setkání nakonec dojde. Vyříkají si všechno, co mají na srdci? To se mají v neděli dozvědět diváci Krimi zpráv na Primě.