Paradox korejského summitu: Kim poprvé vkročil na jih, Severokorejci o tom ale skoro neví | info.cz

Články odjinud

Paradox korejského summitu: Kim poprvé vkročil na jih, Severokorejci o tom ale skoro neví

Severokorejský vůdce Kim čong-un se za extrémní pozornosti celého světa vydal na historický summit a osobně se setkal s jihokorejským prezidentem. Zatímco tato událost plní první stránky světových novin, běžní Severokorejci se o ní sotva dozvěděli. Zatímco Jihokorejci mají možnost sledovat klíčové momenty summitu v přímém přenosu, v KLDR mají lidé k dispozici pouze skromné zpravodajství státních médií.

Odpoledne místního času byla v KLDR vydána krátká zpráva o odjezdu vůdce Kim Čong-una z hlavního města na schůzku s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem v demilitarizované zóně mezi korejskými státy. Státní televize má o summitu podat obšírnější zprávu později.

Severokorejci, s nimiž hovořila v Pchjongjangu agentura AP, schůzku komentovali zdrženlivě. "Viděl jsem dnes v Dělnickém deníku zprávu, že náš nejvyšší vůdce odjíždí na summit mezi Severem a Jihem na jižní stranu. Je to setkání po deseti letech a doufám, že bude úspěšné," řekl obyvatel severokorejské metropole Čin Kum-il. Další z obyvatel Pchjongjangu, Kim Song-hui, pouze řekla, že vůdce Kim dal letos jasně najevo, že chce zlepšit vztahy se Soulem.

Několik set jihokorejských odpůrců sbližování se Severní Koreou se shromáždilo u vesnice Pchanmundžom, kde se summit koná. Protestovali proti tomu, že jejich prezident jedná se severokorejským vůdcem, a zapálili severokorejské vlajky s portréty Kima Čong-una i jeho otce a dědečka. Vyzývali také Muna, aby odstoupil. Protest se obešel bez násilí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud