Překvapení na mediálním trhu. Šéf největšího evropského vydavatelství míří do Netflixu | info.cz

Články odjinud

Překvapení na mediálním trhu. Šéf největšího evropského vydavatelství míří do Netflixu

Americká společnost Netflix překvapila nečekanou personální změnou. Do představenstva největší online filmové „půjčovny“ světa byl jmenován současný šéf německého vydavatelství Axel Springer Mathias Döpfner. Ten se zároveň podle webu Variety stane již dvanáctým ředitelem ve společnosti. V Axel Springer, které je největším vydavatelstvím v Evropě a patří mu mimo jiné tituly jako Bild, Politico či Business Insider, Döpfner zůstává.

„Netflix vytvořil největší zábavní službu světa, která přináší prospěch nejen uživatelům, ale i tvůrcům,“ uvedl nový člen představenstva. Za pozornost stojí, že jeho jmenování přichází jen necelý týden poté, co Evropský parlament schválil reformu autorských práv. Ta má tvůrcům zajistit spravedlivější podíl na zisku, který v současnosti hromadí pouze giganti jako Google a Facebook. Netflix přitom stojí na druhé straně břehu, protože uživatelé za jeho služby platí a odpovídající odměnu dostávají i tvůrci.

Döpfner patří v Evropě mezi nejzkušenější mediální manažery. Ve vydavatelství Axel Springer působí už od roku 1998, kdy přišel jako šéfredaktor deníku Die Welt. Šéfem mediálního domu se stal o čtyři roky později a zaměřil se na přechod firmy z „papíru“ do digitálu. Jeho členství v představenstvu Netflixu není prvním podobným počinem. V současnosti je například členem představenstva hudebního vydavatelství Warner Music, a byl také ředitelem skupiny Time Warner.

Netflix dlouhodobě využívá členství v představenstvu jako nástroj, který zvyšuje vliv firmy na trhu. Někteří investoři z této praxe nicméně nejsou příliš nadšení. V červnu se pokusili na valné hromadě prosadit změnu volby nových členů představenstva. To se jim ovšem nepodařilo.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud