Proč Zeman chyběl ve slíbeném povolebním rozhovoru na TV Barrandov? „Řešíte nesmysly,“ mlží Ovčáček | info.cz

Články odjinud

Proč Zeman chyběl ve slíbeném povolebním rozhovoru na TV Barrandov? „Řešíte nesmysly,“ mlží Ovčáček

Prezident Miloš Zeman se měl v sobotu v půl sedmé večer - tedy po vyhlášení výsledků prezidentských voleb - objevit v pořadu TV Barrandov. Televize ale vysílání posouvala, aby ho nakonec zrušila úplně. Co bylo důvodem změny, není jasné. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček odbyl dotaz Českého rozhlasu s tím, že „řeší nesmysly“.


Televize Barrandov dopředu avizovala, že prezident Miloš Zeman v sobotu po oznámení výsledků druhého kola prezidentské volby poskytne rozhovor generálnímu řediteli Jaromíru Soukupovi, který s prezidentem sledoval sčítání hlasů v pražském TOP hotelu. Speciální vydání pořadu Týden s prezidentem bylo plánováno na 18.30.

Pořad však v avizovaný čas nezačal, televize ho posouvala, až ho nakonec zrušila úplně s odůvodněním, že se tak stalo „z důvodu nenadálých změn v programu hlavy státu“.

Proč prezident Zeman nakonec nedorazil na TV Barrandov, není jasné. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček redaktorce Českého rozhlasu řekl, že prezident v těchto dnech nebude poskytovat žádné rozhovory, a proto byly všechny žádosti o interview odmítnuty. Na další dotazy už reagoval Ovčáček méně vstřícně. „Řešíte nesmysly. Chápu, že vás včerejšek (sobota; pozn. red.) zdrtil, ale neměla byste to opravdu přehánět. Jste zaměstnankyní média veřejné služby, ne aktivistkou. Odpověď jste obdržela. Jasnou,“ zpražil hradní mluvčí novinářku.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud