Propouštění v Českém rozhlasu. Ředitel na zítra svolal zaměstnance | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Propouštění v Českém rozhlasu. Ředitel na zítra svolal zaměstnance

Propouštění v Českém rozhlasu. Ředitel na zítra svolal zaměstnance

Veřejnoprávní Český rozhlas v nadcházejících dnech čeká proupouštění zaměstnanců všech profesí. Ředitel média René Zavoral svolal na úterý (5. 6.) setkání, na kterém oznámí, kdo v této instituci skončí. Informaci přinesly Seznam Zprávy.

Škrty se budou týkat podle ředitele Českého rozhlasu všech profesí. René Zavoral tuto informaci redaktorům Seznam Zpráv stručně potvrdil. „Určitě ano,“ řekl na dotaz, zda tématem svolaného úterního setkání bude právě zeštíhlování rozhlasového týmu. Propouštění se podle něho dotkne všech profesí v rozhlasu. „Úplně všech. Napříč celým Rozhlasem,“ dodal.

K finálnímu číslu propuštěných zaměstnanců se Zavoral nechtěl vyjádřit, podle nepotvrzených informací Seznam Zpráv se by se mohlo jednat zhruba o 150 lidí. „Tak to určitě není validní číslo. Já vám ho neřeknu dříve, než to řeknu zaměstnancům,“ oponoval generální ředitel.

Na začátku letošního roku Český rozhlas oznámil, že chce propustit zhruba pět procent z téměř 1500 zaměstnanců. Mluvčí Jiří Hošna tehdy ČTK řekl, že důvodem redukce pracovních míst je snaha o snižování nákladů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.