Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rádio ZET nejspíš končí. Jen přecházíme do úsporného režimu, oponují majitelé

Rádio ZET nejspíš končí. Jen přecházíme do úsporného režimu, oponují majitelé

Zpravodajsko-publicistická stanice Rádio Zet je na okraji propasti. Nedaří se jí v konkurenčním prostředí a nedokáže se vyrovnat zejména Českému rozhlasu Plus, řekl redakci INFO.CZ zdroj obeznámený se situací. Nad prodělečnou stanicí, která se dlouhodobě nedokáže přehoupnout přes poslechovost 20 tisíc posluchačů denně, visí delší dobu hrozba zrušení. 

„Rádiu Zet se nedařilo plnit cíle, proto brzy skončí. Zatímco ČRo Plus posluchače získával, tak Zetku poslechovost přinejlepším stagnuje a majitelům již zkrátka došla trpělivost,“ uvedl zdroj redakce INFO.CZ.Zatímco podle květnové zprávy ČRo Plus nabral nové posluchače na úroveň 73 tisíc posluchačů denně, Rádio Zet se musí spokojit se 14 tisíci posluchači. 

Nepříznivá zpráva přichází jen pár měsíců poté, co se ředitelkou stanice stala Vladimíra Nejedlá, nad kterou byl ovšem od začátku pověstný Damoklův meč. Michal Fleischmann – šéf skupiny Lagardére Active, která Rádio Zet vlastní, totiž dříve uvedl, že pokud se nové šéfce nepovede zvýšit poslechovost, stanici uzavře. A právě k tomu se schyluje.

Rádio se snažilo konec oddálit změnou struktury vysílání, jenže to se mu nepodařilo. „Vlastníci rádia ZET podali žádost na změnu poměru mluveného slova a hudby na této stanici,“ řekla na dotaz serveru INFO.CZ tisková mluvčí skupiny Lagardére Zuzana Nevoralová. Požadavek společnosti neuspěl.

Nyní přes prázdniny by tak mělo rádio přepnout do „letního“ režimu, kdy bude vysílat především reprízy. „Vysílání Radia Zet od 1.9. se bude odvíjet od dalších rozhodnutí RRTV,“ zdráhá se oficiálně potvrdit konec stanice Nevoralová.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744