Režírování „chemického útoku“ v Sýrii: Rusové si k propagandě vypůjčili záběry z filmu Revolution Man | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Režírování „chemického útoku“ v Sýrii: Rusové si k propagandě vypůjčili záběry z filmu Revolution Man

Režírování „chemického útoku“ v Sýrii: Rusové si k propagandě vypůjčili záběry z filmu Revolution Man

Ratko Sudecky zveřejnil fotografie, které mají dokazovat fikci, že chemický útok v Doumě, kterého se dopustil režim syrského prezidenta Bashara al-Assada byl zinscenovaný a natočený pro novinářské štáby. Je to součástí ruské propagandy, která tvrdí, že se útok buďto vůbec nestal a nebo za útokem stojí jiné síly bojující v syrské válce.

Ve skutečnosti fotografie, které zveřejnil Sudecký pochází z natáčení filmu Revolution Man. „Film se točí kolem novináře, který nelegálně vstoupí do Sýrie, aby natočil snímky a videa z války v Sýrii. Vše za účelem hledání slávy a mezinárodních cen. Poté, co nedosáhl svého cíle, se uchýlil k pomoci teroristům.“

O tom, že to tak skutečně je svědčí následující důkaz. Fotky, které použil Sudecký jsou stažené ze facebookových stránek filmu Revolution Man Movie a pochází z 24. února letošního roku. Tudíž jsou starší než barbarský útok chemickými zbraněmi.

Tento HOAX přinesla jako první ruská státní televize.

Text původně vyšel na serveru Manipulátoři.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.