Servery SW.cz a Stahuj.cz prodává Economia vydavateli Lupy.cz | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Servery SW.cz a Stahuj.cz prodává Economia vydavateli Lupy.cz

Servery SW.cz a Stahuj.cz prodává Economia vydavateli Lupy.cz

Servery SW.cz a Stahuj.cz, nabízející software, prodává vydavatelství Economia majiteli serveru Lupa.cz, firmě Internet Info. Economia to oznámila dnes v tiskové zprávě. Hodnotu investice žádná z firem nezveřejnila. SW.cz je e-shop se softwarem a Stahuj.cz nabízí i bezplatné stahování programů. Pod Internet Info již patří třeba server Slunečnice.cz, který má stejnou náplň jako Stahuj.cz.

„Získané finanční i kapacitní zdroje budeme investovat do dalšího rozvoje placeného obsahu,“ uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske.

„Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí,“ sdělil jednatel Internet Info Marek Antoš.

Internet Info letos již podle Lupy.cz koupilo server Business.center.cz, který nabízí informace z oblasti práva, daňové problematiky nebo účetnictví, a následně ho provázalo se svým serverem Podnikatel.cz.

Internet Info působí na trhu od roku 1998 a kromě zmíněných webů provozuje třeba internetový deník Měšec.cz zaměřený na osobní finance nebo server Navrcholu.cz, který vyhodnocuje návštěvnost webů. Vedle toho pořádá konference Czech Internet Forum, E-Business Forum, WebTop100 a vyhlašuje anketu Křišťálová Lupa. Hlavní obchodní podíl ve firmě má Antoš.

Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Také provozuje weby Aktuálně.cz, IHNED.cz, Atlas.cz nebo Volný.cz. Jediným akcionářem společnosti je finančník Zdeněk Bakala.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.