Seznam.cz před startem televize opouští klíčoví lidé, za odchody jsou vzájemné neshody | info.cz

Články odjinud

Seznam.cz před startem televize opouští klíčoví lidé, za odchody jsou vzájemné neshody

Mediální dům Seznam.cz opouští klíčová postava. Ve firmě končí šéfproducent videoplatformy Stream.cz Lukáš Záhoř. O odchodu uvažují také někteří další tvůrci. Informaci INFO.CZ potvrdily zdroje blízké Streamu, jejichž jména redakce zná. Odchod Záhoře přichází jen krátce před spuštěním televizního kanálu Seznam.cz.

Za Záhořovým koncem stojí neshody uvnitř mediálního domu. Jako šéfproducent stál v čele redakce Streamu od roku 2011. Pod jeho vedením se online televize stala jedničkou na trhu. Za jeho éry vzniklo několik oceňovaných seriálů, mezi nimi i populární Kancelář Blaník.

Záhořova asistentka Eva Albrechtová nechtěla informace komentovat a odkázala INFO.CZ na tiskovou mluvčí Seznamu Irenu Zatloukalovou. „Stejně jako se nevyjadřujeme ke spekulacím o příchodech, nebudeme se vyjadřovat ani ke spekulacím o odchodech,“ nebyla o moc sdílnější Zatloukalová.

Odchod Záhoře nemusí být posledním. Podle informací INFO.cz spolu s ním zvažují konec na Streamu také další lidé. Patří k nim i tvůrce pořadů s milionovou sledovaností Kamil Bartošek alias Kazma, nebo koprodukční společnost Negativ.

Právě ta vyráběla Kancelář Blaník s legendární postavou lobbisty Tondy Blaníka nebo oblíbený Autobazar Monte Karlo s Petrem Čtvrtníčkem. Kromě nich zvažuje ukončení spolupráce se Streamem údajně také šéfkuchař Roman Vaněk.

Záhořův odchod přichází v pro Seznam zvláště citlivé době. Firma plánuje spustit vlastní televizní kanál. Část jeho obsahu přitom měli dodávat lidé ze Streamu. Seznam už dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci. Kanál by měl odstartovat ještě letos.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud