Seznam požádal RRTV o licenci na televizní vysílání, spustí ho možná už na podzim | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Seznam požádal RRTV o licenci na televizní vysílání, spustí ho možná už na podzim

Seznam požádal RRTV o licenci na televizní vysílání, spustí ho možná už na podzim

Seznam.cz požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení licence na pozemní televizní vysílání, informoval server Českého rozhlasu Digitální rádio. O úmyslu české internetové jedničky expandovat do televizního éteru jako první v srpnu informovalo INFO.cz.

Vyřízení žádostí na RRTV lze dle serveru Digitální rádio očekávat v řádu několika týdnů. Od obdržení rozhodnutí má pak Seznam ze zákona lhůtu 360 dnů na zahájení vysílání. Podle informací INFO.cz by to mohlo být ještě na podzim. 

Nový program by se měl jmenovat Seznam.cz TV. Na tento název si firma dle webu Lupa.cz před časem zaregistrovala ochrannou známku a založila také dceřinou firmu, která by měla vysílání zastřešovat.

Provoz televize by podle důvěryhodných informací, které získalo INFO.cz, měl obstarat personál Seznam Zpráv, který by měl zpočátku živě vysílat šest až sedm hodin denně. Zbytek programové náplně mají obstarat pořady z videoportálu Stream.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.