Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sociální síť Twitter spustí vlastní televizi. Vysílat bude nonstop

Sociální síť Twitter spustí vlastní televizi. Vysílat bude nonstop

Twiter plánuje spustit novou televizní stanici, která by pro sociální síť byla doplňkovou službou. Vysílat bude dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu, říká provozní a finanční ředitel Twitteru Anthony Noto pro server BuzzFeed. Nabízet má zpravodajství i zábavu.

Twitter, který v prvním letošním čtvrtletí odstreamoval 800 hodin obsahu, chce přejít na kontinuální vysílání. „Rozhodně budeme mít na Twitteru videoobsah ve formátu 24/7,“ říká Noto v rozhovoru pro BuzzFeed. Televizní stanice pojmenovaná Twitter TV či The Twitter Network by se měla zaměřovat na zpravodajství, sportovní přenosy a zábavní program.

Minulý rok Twitter streamoval například zápasy americké Národní fotbalové ligy (NFL), nicméně pro aktuální sezónu dalo vedení sportovní soutěže přednost exkluzivnímu partnerství se službou Amazon Prime. Kromě fotbalu Twitter v minulosti vysílal například předávání Oscarů či inauguraci prezidenta Trumpa.

Nepřetržité televizní vysílání by sociální síti mohlo pomoci v růstu, neméně podstatný je i možný finanční přínos. Streamování videa se totiž projevuje na množství tweetů a reklamní agentury sociálním sítím doslova trhají ruce za nákup 15 a 30 sekundových reklamních spotů, které divák nemá možnost přeskakovat.

Je dost možné, že Twitter TV by běžela v pozadí samotného rozhraní sociální sítě. „Pokud by vás tam obsah zaujal, tak byste se na něj mohli soustředit, v opačném případě by se jednalo jen o aplikaci na pozadí, na kterou byste nebyli plně koncentrováni. Sám to tak dělám,“ říká Noto.

Twitter se snaží přinášet nové služby mimo jiné i proto, že v poslední době jeho uživatelská základna stagnuje. Každý měsíc používá tuto sociální síť přibližně 300 milionů uživatelů.

Firma by navíc finanční vzpruhu potřebovala. Podle dnešní tiskové zprávy snížila čtvrtletní ztrátu na 61,6 milionu dolarů a oproti předpokladům roste počet nových uživatelů rychleji. Slabé výsledky Twitteru, který nikdy nebyl v zisku, ale otevírají spekulace o jeho budoucnosti. Společnost by mohla odkoupit jiná mediální firma, o čemž se na finančních trzích spekuluje od loňského roku. Mezi údajnými zájemci měly být firmy jako Salesforce.com a Walt Disney.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744