Články odjinud

Speciál ke stému výročí republiky sledovalo na České televizi 3,5 milionu diváků

Speciál ke stému výročí republiky sledovalo na České televizi 3,5 milionu diváků

Nedělní speciální vysílání České televize k výročí 100 let od založení samostatné republiky sledovalo přes 3,5 milionu diváků. Z toho 1,3 milionu vidělo na ČT1 a ČT24 předávání státních vyznamenání. Uvedla to dnes Česká televize.

Přímý přenos vojenské přehlídky, který byl součástí speciálního vysílání České televize ke 100. výročí založení samostatné republiky, sledovalo na zpravodajském kanálu ČT24 955 000 lidí. Debatu prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem (ANO) si následně nenechalo ujít 738 000 lidí.

Zpravodajství České televize připravilo o uplynulém víkendu více než čtyřicet hodin tematického vysílání ke sto letům existence republiky. Jen nedělní vysílání zpravodajské Čtyřiadvacítky si celkově pustilo 2,6 milionu lidí. A Události, které byly kromě studia vysílány přímo z Hradčanského náměstí a Národního muzea a do kterých vstoupilo i všech deset zahraničních zpravodajů České televize, se s 1,25 milionu diváků staly nejsledovanější zpravodajskou relací dne.

Víkendovým zpravodajským speciálem vyvrcholilo tematické vysílání, které za uplynulé dva týdny zahrnulo na ČT24 rozhovory s více než 120 hosty. ČT24 se v neděli stala třetí nejsledovanější českou televizní stanicí.

 

Články odjinud