Svobodná Evropa obnoví vysílání v Bulharsku a Rumunsku, chce bojovat proti fake news | info.cz

Články odjinud

Svobodná Evropa obnoví vysílání v Bulharsku a Rumunsku, chce bojovat proti fake news

Rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa (RFE), která má své sídlo v Praze, obnoví svůj zpravodajský servis pro Rumunsko a Bulharsko. Uvedla to agentura AP. Stanice chce v těchto balkánských zemích pomoci odhalovat takzvané fake news, tedy falešné zprávy, a bojovat s často nekvalitní žurnalistikou. Stanice, kterou finančně podporuje americký Kongres, se do Bulharska a Rumunska vrátí letos v prosinci.

Šéf RFE Thomas Kent doufá, že chystaný krok "pomůže k růstu svobodného tisku, k podpoře demokratických hodnot a institucí a k informované diskusi v obou zemích o jejich místě v NATO, EU a dalších západních institucích". "Zástupci vlády, občanské společnosti a novinářů... vyjádřili obavy nad tím, že dezinformace, korupce a sociální rozdíly podkopávají jejich politické systémy," stojí v Kentově prohlášení.

Bulharský servis Rádia Svobodná Evropa skončil v roce 2004, rumunský v roce 2008.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud