Články odjinud

Televize Barrandov ruší své večerní zprávy. Bude místo nich už devátý pořad Jaromíra Soukupa?

Televize Barrandov ruší své večerní zprávy. Bude místo nich už devátý pořad Jaromíra Soukupa?

TV Barrandov od srpna zruší svou večerní zpravodajskou relaci Naše zprávy a místo toho od září nasadí nové zpravodajské formáty. Začne vysílat nový pořad, který bude s nadhledem komentovat aktuální domácí i světové dění, uvedla dnes televize v tiskové zprávě. Podle informací Blesku by pořad měl moderovat generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup. 

"Bližší informace ke konkrétní podobě daného formátu sdělíme před startem vysílání," řekla ČTK mluvčí Marie Opálková. Pro ukončení klasického večerního zpravodajského bloku podle Opálkové hovoří především fakt, že dlouhodobě klesá zájem diváků o zpravodajství na všech televizních kanálech. Hlavním zdrojem zpráv jsou podle vedení Barrandova především on-line média.

Od září se na obrazovku vrátí jak politické diskuse Aréna Jaromíra Soukupa a Duel Jaromíra Soukupa, tak i pořad Kauzy Jaromíra Soukupa. Nový pořad, který zpravodajství nahradí, by podle Blesku měl moderovat také Soukup. 

"Jsem přesvědčen o tom, že naše rozhodnutí je správné. TV Barrandov rozhodně nerezignuje na zpravodajství a publicistiku, jen ji chceme, podobně jako v případě jiných mých pořadů, nabídnout v podobě, která bude pro diváky atraktivní. Věřím, že opakování zpráv z internetu a promítání videí ve stylu sociálních sítí není prostě již perspektivní cesta. Již v průběhu léta jsme si vyzkoušeli některé nové zpravodajské formáty a nyní víme, že mají šanci uspět," uvedl generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

TV Barrandov Jaromíra Soukupa měla v první polovině roku sledovanost svých kanálů kolem sedmi procent v divácké skupině nad 15 let. Meziročně to znamená pokles o 19 procent.

 

Články odjinud