Články odjinud

Televize se vám prodraží. Soukromé stanice by mohly po přechodu na nový standard zpoplatnit obsah

Televize se vám prodraží. Soukromé stanice by mohly po přechodu na nový standard zpoplatnit obsah

Příjem programů soukromých televizních stanic by mohl být po přechodu na nový standard pozemního vysílání DVB-T2 placený. Bude záležet na operátorech, zda přijdou se smysluplnou komerční nabídkou. Česká televize by naopak měla i nadále vysílat bezplatně. Vyplývá to z informací firem.

Dvě největší komerční televize se placenému terestrickému šíření nebrání. Podle nich ale je to otázka na šiřitele signálu a nikoliv na dodavatele obsahu. Zpoplatněné by si dovedly představit například kanály v lepším rozlišení. České radiokomunikace jako jeden z operátorů pozemního digitálního vysílaní placený příjem terestrického vysílání otestovaly již před pěti lety.

V současnosti je placené televizní vysílání doménou kabelových a satelitních sítí a internetové televize. Terestrický signál je šířen bezplatně a přijímat jej může každý s příslušným set top boxem nebo tunerem.

Na nový standard DVB-T2 by měl český trh přejít do poloviny roku 2020. Stávající sítě DVB-T se začnou postupně vypínat na konci příštího roku. Přechod je nutný kvůli uvolnění části frekvencí televizního pásma 700 MHz pro mobilní operátory.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud