Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velký byznys kolem olympiády: Trh vysílacích práv prošel zásadní změnou

Velký byznys kolem olympiády: Trh vysílacích práv prošel zásadní změnou

Přes 35 miliard korun zaplatila společnost Discovery za vysílací práva olympiády v Jižní Koreji, Česká televize získala pouze sublicenční smlouvu.

Už dávno se pořadatelé olympijských her nemohou honosit ctihodnou myšlenkou, že jde především o soutěž nejlepších sportovců světa. Soutěží se dál, zlato ale vždy bere vysoký byznys. Byť se kolem zimních olympijských her točí zhruba poloviční kapitál v porovnání s letními hrami, stále představují výjimečnou marketingovou příležitost pro tisíce firem.

„Olympiáda se koná v Jižní Koreji, kde obecně zimní sporty nejsou příliš populární. Jde o další z her, které jsou hlavně o marketingu,“ říká Ondřej Obluk z reklamní agentury Ogilvy.

Největší bitva se tradičně vedla o vysílací práva z her, jejichž cena dlouhodobě roste. Zatímco ročník 1998 přinesl historické zlato českým hokejistům a 514 milionů dolarů celkových příjmů z vysílacích práv, o osm let později v Turíně to už bylo 831 milionů.

Více na webu E15.cz.

Vše o olympiádě si můžete přečíst zde>>>

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1