Vychováváme naprosté politické ignoranty. Google i Facebook je třeba regulovat, míní Křetínský | info.cz

Články odjinud

Vychováváme naprosté politické ignoranty. Google i Facebook je třeba regulovat, míní Křetínský

Miliardář a majitel EPH Daniel Křetínský zkritizoval Google nebo Facebook, které mají dle něho nevídanou moc. Křetínský to uvedl na konferenci Globsec Tatra Summit na Štrbském Plese na Slovensku, o níž informovaly Hospodářské noviny. Tamtéž také poukázal na to, že je třeba podporovat tradiční média, která dle něho upadají. Podle Křetínského, který je spolumajitelem Czech News Center, vydavatele INFO.CZ, lidem dříve zprostředkovávala informace kvalitní média, dnes ale naopak dle něho „vychováváme generaci naprostých politických ignorantů“.

Křetínský vystoupil na konferenci Globsec Tatra Summit na Štrbském Plese na Slovensku, o které referují Hospodářské noviny. „Nikdy v historii neměla žádná firma ani zdaleka takovou moc, jakou mají tyto společnosti,“ řekl s tím, že to platí hlavně o Googlu. A že je třeba přijmou nová pravidla, která by internetové firmy regulovala.

„Potřebujeme úplně novou regulaci,“ cituje list Křetínského. Ten si zároveň myslí, že Google či Facebook možná budou muset po přijetí nové regulace část svých aktivit prodat. Podle něj má vliv obou firem negativní důsledky pro média, a tím pádem na celou společnost.

„Tyto firmy získávají dominantní podíl z příjmů z reklamy na internetu, i když netvoří žádný vlastní obsah. Tradiční média i kvůli tomu upadají,“ myslí si podnikatel. Shoduje se tak s europoslanci, kteří v září kývli na směrnici, podle které mají Google a Facebook odvádět část svých zisků právě médiím, která tvoří obsah.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz

Infografika: Duopol a příjmy z reklamyInfografika: Duopol a příjmy z reklamyautor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud