Za televizní rozhovor s gayem rok vězení? Pro egyptského moderátora realita | info.cz

Články odjinud

Za televizní rozhovor s gayem rok vězení? Pro egyptského moderátora realita

Za televizní rozhovor s gayem rok vězení? Pro egyptského moderátora realita
 

Egyptský soud odsoudil k ročnímu vězení televizního moderátora, který si do svého pořadu pozval homosexuálního hosta. Informovala o tom agentura AP. Host, jehož identita byla utajena, během rozhovoru loni v srpnu mimo jiné prozradil, že je sexuálním pracovníkem, a otevřeně hovořil o vztahu s jiným mužem. Muhammad Ghajtí se může proti verdiktu odvolat, zatím je na svobodě.

Televizní moderátor byl shledán vinným z podněcování nemravností a pohrdání náboženstvím. Ačkoliv homosexualita není podle egyptských zákonů trestná, policie v posledních letech zatýká osoby, které podezírá z provozování dobrovolného stejnopohlavního sexuálního styku. Tito lidé pak bývají obviňování z nemorálního chování, prostopášnosti a rouhačství.

Soud rovněž Ghajtímu vyměřil pokutu ve výši 3000 egyptských liber (asi 3750 Kč) a nařídil, aby byl po propuštění z vězení ještě další rok pod dohledem, uvedl právník Samír Sabrí, známý výpady proti celebritám, který stížnost na Ghajtího podal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud