Zájem o tištěné vydání novin na Slovensku klesl. Tempo propadu se ale zmírnilo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zájem o tištěné vydání novin na Slovensku klesl. Tempo propadu se ale zmírnilo

Zájem o tištěné vydání novin na Slovensku klesl. Tempo propadu se ale zmírnilo

Vydavatelům celostátních deníků na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí opět klesl prodej papírového vydání novin, tempo propadu se u většiny listů ale zmírnilo. Vyplývá to z údajů Kanceláře pro ověřování nákladů tisku - ABC SR, vydavatelství a propočtů ČTK.

Se značným náskokem jedničkou na trhu zůstal bulvární deník Nový čas, jehož průměrný prodaný náklad ale klesl v prvním čtvrtletí meziročně o čtyři procenta a dostal se pod hranici 80 tisíc výtisků.

Zhruba poloviční prodej oproti Novém času dosáhl list Plus jeden deň vydavatele News and Media Holding ze skupiny Penta. Na třetím místě se udržel list Pravda s průměrným prodaným nákladem zhruba 34.880 výtisků, což znamená pokles oproti loňsku o 3,8 procenta.

Listu Sme, ve kterém má menšinový podíl Penta, se průměrný prodaný náklad snížil meziročně o více než sedm procent na přibližně 24.330 výtisků. Pokles prodeje se nevyhnul ani listu Hospodárske noviny, který patří do české skupiny Agrofert.

Na Slovensku vychází také celostátní list Denník N, který se nezapojil do systému ověřování nákladů tisku a který vsadil spíše na elektronické předplatné. Možnost zakoupení digitální verze vydání novin nabízejí i ostatní vydavatelé tisku.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.