Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zaostřeno na pánskou módu: Vychází Fashion bible pro muže časopisu ForMEN

Zaostřeno na pánskou módu: Vychází Fashion bible pro muže časopisu ForMEN

Letos podruhé přichází exkluzivní speciál časopisu ForMEN - Fashion bible pro muže. Tentokrát zaostřený na pánskou módu a nadčasový styl pro sezonu podzim a zima 2017/18. 

„Jestli se pořád najdou tací, kteří v pánském oblékání vidí něco zženštilého, tak se sakra pletou a na oděvech pro muže speciálně určených pro podzimní a zimní čas je to vidět nejlépe,“ říká šéfredaktor časopisu ForMEN Tomáš Otta. A dodává: „Většina klasických pánských oděvů pro toto období - pokrývkou hlavy počínaje a botami konče - má totiž svůj původ v armádě, námořnictví, nebo mezi pracující třídou, hlavně pak britskou a americkou. Většina těchto sezonních kusů oděvu je bytostně chlapských.“

I z toho důvodu se letošní číslo částečně zaměřuje na Ameriku. „Yup, Ameriku. Zemi prospektorů a kovbojů a country… zemi Trumpa a obloustlých lidí s hamburgerem v joggingovém oblečení. Ale taky zemi, která v rámci své ohraničené svobody prakticky osamoceně vybudovala konzumní svět a celou globální popkulturu. Dala nám tolik nádherných věcí. Řadu jich najdete na stránkách ForMEN Fashion bible pro muže,“ dodává Otta.

1080p 720p 360p
Fashion bible pro muže časopisu ForMEN

Tváří obálky říjnového vydání ForMEN Fashion bible pro muže je zpěvák Ben Cristovao. „Ben je podle mě novým králem popu, jestli mohu tenhle jacksonovský příměr. Je čas na nové pop-hvězdy,“ míní šéfredaktor ForMEN Tomáš Otta. Zvolení Bena zapasovalo do „amerického“ čísla i proto, že Cristovao tráví značnou část roku v Kalifornii. O jeho lásce ke skupině Aerosmith nemluvě…

Pánský styl ze všech možných úhlů a pohledů, tím je tradičně ForMEN Fashion bible pro muže. Ani v aktuálním vydání nechybí fůra módních editorialů, na kterých se podíleli naši top fotografové a stylisté. Aktuální trendy předvádějí mj. herci Adam Mišík, Jordan Haj a Jan Komínek. Hlavní trendy sezony zmapoval módní návrhář Vladimír Staněk, který je i sám ilustroval. Pověstnou třešničkou na dortu je rozsáhlý obrazový lookbook s množstvím praktických rad a tipů, který na bezmála třiceti stranách připravil fashion director ForMEN Jirka Hofbauer. Role modela se perfektně zhostil známý kadeřník Libor Šula. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744