Zemřel hvězdný šéfkuchař Anthony Bourdain. Charismatická tvář CNN spáchala v 61 letech sebevraždu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel hvězdný šéfkuchař Anthony Bourdain. Charismatická tvář CNN spáchala v 61 letech sebevraždu

Zemřel hvězdný šéfkuchař Anthony Bourdain. Charismatická tvář CNN spáchala v 61 letech sebevraždu

Známý americký šéfkuchař, spisovatel a tvář televize CNN Anthony Bourdain zemřel. V 61 letech zřejmě spáchal sebevraždu.

Bourdain ve Francii natáčel nejnovější epizodu oceňovaného pořadu. Podle svého přítele, francouzského šéfkuchaře Erica Riperta ale v pondělí ráno přestal reagovat. Jeho smrt pak na potvrdila i samotná CNN, která Bourdainův kulinářský pořad Neznámé končiny vysílala.

„Jeho láska k dobrodružství, lidem, dobrému jídlu a pití a pozoruhodným příběhům z celého světa z něj činila jedinečného vypravěče. Naše myšlenky a modlitby v této těžké chvíli míří hlavně k jeho dceři a rodině,“ stojí v reakci CNN.

Anthony Bourdain se stal jednou z nejznámějších tváří v kulinářském světě. Ze života před kamerou uměl udělat nevšední zážitek a byl oceňovaný za originální a osobitý přístup. „Jsem vděčný, že jsem měl za ta léta možnost poznat příznivce Hizballáhu, komunistické funkcionáře, protiputinovské aktivisty, kovboje, vůdce křesťanských milic, feministky nebo palestinské a izraelské osadníky,“ popisoval kdysi, co ho na jeho práci fascinuje.

Bourdain se začal na televizních obrazovkách objevovat v roce 2002. S pořadem o gastronomii nejdříve prorazil na televizi Travel Channel, posledních pět let se ale stal jednou z výrazných tváří televize CNN, zejména díky jeho pořadu Neznámé končiny. Ještě před tím se ale proslavil knihou Důvěrnosti z kuchyně, ve které se svěřil nejen se zkušenostmi z kuchařského světa, ale také ze svého života.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.