Články odjinud

Zemřel hvězdný šéfkuchař Anthony Bourdain. Charismatická tvář CNN spáchala v 61 letech sebevraždu

Zemřel hvězdný šéfkuchař Anthony Bourdain. Charismatická tvář CNN spáchala v 61 letech sebevraždu

Známý americký šéfkuchař, spisovatel a tvář televize CNN Anthony Bourdain zemřel. V 61 letech zřejmě spáchal sebevraždu.

Bourdain ve Francii natáčel nejnovější epizodu oceňovaného pořadu. Podle svého přítele, francouzského šéfkuchaře Erica Riperta ale v pondělí ráno přestal reagovat. Jeho smrt pak na potvrdila i samotná CNN, která Bourdainův kulinářský pořad Neznámé končiny vysílala.

„Jeho láska k dobrodružství, lidem, dobrému jídlu a pití a pozoruhodným příběhům z celého světa z něj činila jedinečného vypravěče. Naše myšlenky a modlitby v této těžké chvíli míří hlavně k jeho dceři a rodině,“ stojí v reakci CNN.

Anthony Bourdain se stal jednou z nejznámějších tváří v kulinářském světě. Ze života před kamerou uměl udělat nevšední zážitek a byl oceňovaný za originální a osobitý přístup. „Jsem vděčný, že jsem měl za ta léta možnost poznat příznivce Hizballáhu, komunistické funkcionáře, protiputinovské aktivisty, kovboje, vůdce křesťanských milic, feministky nebo palestinské a izraelské osadníky,“ popisoval kdysi, co ho na jeho práci fascinuje.

Bourdain se začal na televizních obrazovkách objevovat v roce 2002. S pořadem o gastronomii nejdříve prorazil na televizi Travel Channel, posledních pět let se ale stal jednou z výrazných tváří televize CNN, zejména díky jeho pořadu Neznámé končiny. Ještě před tím se ale proslavil knihou Důvěrnosti z kuchyně, ve které se svěřil nejen se zkušenostmi z kuchařského světa, ale také ze svého života.